به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید، توسعه تولید و اشتغال زایی جوانان است و زمینه های اشتغال زایی شهرستان اهر در پرورش ماهی زیاد است، تصمیم گرفتیم موانع ایجاد مراکز پرورش ماهی در این شهرستان را رفع کنیم و مراحل تاسیس این واحدها را نیز تسهیل نماییم.

وی با اشاره به اینکه قبلا محدودیت هایی برای ایجاد مراکز پرورش ماهی وجود داشت، بیان کرد: محدودیت هایی نظیر عدم صدور مجور به واحد هایی که در حریم رودخانه ها بودند و استفاده دو منظوره از چاه ها برای استفاده در پرورش ماهی قبلا در این شهرستان وجود داشت که رفع شده است.

فرماندار اهر با بیان اینکه هم اکنون حدود ۳۰ واحد پرورش ماهی در شهرستان اهر فعال است، افزود: امیدواریم با همکاری و حمایت دستگاه ها در جهت اجرای سیاست های دولت، مرکز پرورش ماهی در این شهرستان به بیش از ۵۰ واحد برسد.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر ضمن اعلام اینکه هموار نمودن راه برای فعالیت آبزی پروری در شهرستان، کسب و کار چند نفر از بهره برداران را تثبیت می کند، خاطرنشان کرد: مقرر شده در رودخانه های دایمی به خصوص روستاهای حاشیه دره رود که در داخل و بستر حریم رودخانه قرار گرفته اند، با رعایت مسائل زیست محیطی در چهارچوب قوانین و مقررات و دریافت تعهد کتبی از متقاضیان، مجوز ایجاد واحد های پرورش ماهی صادر شود.

زاهد محمودی در پایان گفت: در مورد چاه های کشاورزی نیز اداره کل شیلات استان متعهد گردید چاه های موجود را با همان شرایط، کارکرد و دبی مدیریت کند و با هماهنگی سازمان آب اقدامات لازم جهت دو منظوره کردن آنها انجام دهد تا متقاضیان در باغ ها و مزارع خود بتوانند مرکز پروزش ماهی نیز تأسیس کنند.