به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در مراسم گرامیداشت روز پرستار که در بیمارستان باقرالعلوم (ع) شهرستان اهر برگزار شد، ساختار شبکه بهداشت و درمان را برای مردم مهم دانست و خاطرنشان کرد: روز پرستار بهانه ای برای دلجویی از تلاش و زحمات شبانه روزی این قشر زحمت کش است و تلاش های شبانه روزی و زحماتی که پرستاران متحمل می شوند با هیچ چیزی قابل جبران نیست.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم اینکه در حوزه های مختلف اقدامات جدی داشته ولی در حوزه بهداشت و درمان نیز تحولات بزرگی را آفریده است، گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از ارزشمندترین اقدامات دولت تدبیر و امید برای بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی بوده و این طرح شرایطی را فراهم کرده تا کم درآمدترین قشر جامعه از این طرح برخوردار شوند اما اجراکنندگان طرح تحول نظام سلامت که پرستاران و پزشکان هستند، از خود طرح نیز اهمیت بیشتری دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان در شهرستان اهر با همت پرسنل خدوم و زحمت کش این حوزه و مسئولین شهرستانی و استانی فراهم شده ولی مهم تر از این زیرساخت ها نحوه ارائه خدمات به مردم است چون مردم انتظار دارند خدمات مطلوب‌تری نسبت به گذشته ارائه شود.

فرماندار اهر همچنین بر لزوم توجه مسئولین، پزشکان و پرستاران به ارائه خدمات و تکریم مردم در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تأکید کرد و افزود: اینکه چگونه خدماتی به مردم ارائه می شود و یا آن ها از این خدمات رضایت دارند یا خیر برای مسئولین و کادر درمانی بیمارستان ها و شبکه بهداشت و درمان مهم است.

زاهد محمودی در پایان گفت: اقدامات پرستاران و پزشکان ثانیه ای است، چون اگر به موقع عمل نکنند سلامت مردم به خطر می افتد و بر همین اساس پزشکی و پرستاری یکی از سخت ترین مشاغل جامعه است.