به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، در ششمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، بزرگترین آموزشگاه بهورزی استان آذربایجان شرقی و مرکز سلامت منطقه چلپ وردی با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولان در شهرستان اهر کلنگ زنی شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر در خصوص مرکز آموزش بهورزی گفت: کلنگ زنی مساحت این زمین ۱۰ هزار و ۴۶۱ متر مربع بوده که در فاز اول  یک هزار و ۱۰۰ متر مربع به احداث آموزشگاه بهورزی اختصاص یافته و هزار و ۲۰۰ متر مربع نیز در آینده به احداث دانشگده علوم پزشکی اختصاص خواهد یافت.

دکتر علی نیرپور در ادامه افزود: برای احداث فاز اول این آموزشگاه بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که امیدواریم در دهه فجر سال ۱۳۹۷ شاهد بهره برداری آن باشیم.

وی همچنین در خصوص مرکز سلامت شهری چلپ وردی نیز گفت: این مرکز در زمینی وقفی به مساحت نزدیک به ۸۰۰ متر مربع در ۵۵۰ متر زیر بنا با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار در بازه زمانی یک ساله به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر از ایجاد اشتغال برای ۱۱ نفر در این مرکز سلامت شهری خبر داد و گفت: با اتمام ساخت این مرکز، پزشک، پرستار، ماما،  مسئول بهداشت محیط، خدمه و …  به کار گیری خواهد شد.

فرماندار شهرستان اهر نیز در حاشیه کلنگ زنی این پروژه ها گفت: احداث مرکز آموزش بهورزی یکی از اصلی ترین مطالبات شهرستان بوده که امروز شاهد  کلنگ زنی آن هستیم.

زاهد محمودی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزش و اهمیت ایجاد طرح های آموزشی، خاطرنشان کرد: فاز اول این طرح آموزشگاه بهورزی خواهد بود و فاز دوم آن نیز در آینده با احداث دانشکده علوم پزشکی اتمام خواهد یافت.

امام جمعه شهرستان اهر نیز در گفتگو با خبرنگار اهر خبر (اهر نیوز) گفت: وقف به منزله صدقه جاریه است که ثواب آن پس از سال ها متوجه واقف و خانواده  آن خواهد بود.

آیت الله حاجی زاده در پایان با اشاره به موقعیت این منطقه و نیاز آن به احداث مراکز سلامت، افزود: مطمعنا با احداث این گونه مراکز، از زحماتی که به مردم منطقه برای دریافت خدمات بهداشتی در سایر مراکز وارد می شد، کاسته خواهد شد.