به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، سیدرضا رهنمای‌ وحیدی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۳ طرح پروژه های شرکت گاز استان به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: قرار گرفتن محدوده تحت پوشش استان در نقاط سردسیر و نقش تاثیرگذار گاز طبیعی در زندگی مردم این خطه بسیار زیاد بوده و باعث افزایش سهم انرژی پاک در سبد انرژی این استان شده است.

وی با بیان اینکه تا به حال با اجرای بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و نصب ۶۳۵ هزار انشعاب توانستیم صددرصد خانوار شهری و ۹۳ درصد خانوار روستایی را تحت پوشش قرار دهیم، افزود: ۵۲ شهرک و محور صنعتی، منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، شهرک سرمایه‌گذاری خارجی و حداقل یک هزار و ۶۳۷ واحد صنعتی عمده و واحدهای جز و ۱۵۸ جایگاه توزیع سوخت گاز طبیعی از مزیت اقتصادی و زیست محیطی این سوخت پاک در قالب یک‌هزار و ۵۰۴ هزار مصرف‌کننده بهره‌مند، شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی افتتاح و بهره برداری از گازرسانی به ۸۹ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۴ هزار و ۶۱۳  خانوار از نعمت گاز طبیعی با اعتباری بالغ بر ۲۷۶ میلیارد ریال را در ایام الله دهه فجر مورد اشاره قرار داد و گفت: افتتاح پروژه مانیتورینگ ۲۵ ایستگاه C.G.S با ظرفیت ۲۰ درصد گاز ورودی با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و افتتاح ساختمان اداری و پست امداد خمارلو با اعتباری بالغ بر ۱۵/۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال است.

توحیدی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲۱ روستای استان با ۵ هزار و ۶۸۷ خانوار با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۳۴۱ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی پروژه فاز اول نزدیک‌رسانی شبکه توزیع گاز و خط تغذیه به صنایع سطح استان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال جزو طرح و پروژه‌هایی هستند که در دهه فجر آغاز عملیات خواهند شد.

وی ابراز کرد: امید است با اجرایی کردن برنامه‌های هدف گذاری شده و پروژه های در دست اقدام سطح خانوار تحت پوشش استان به رقمی بالغ بر ۹۹ درصد افزایش یابد.

این مقام مسئول افزود: از هفته دولت سال‌جاری ۱۶۲ روستا گازرسانی شده و با تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های در دست اقدام به پوشش ۹۹ درصدی خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دولت گازرسانی است که استان آذربایجان‌شرقی در زمینه گازرسانی ۲۰ درصد بالاتر از نمودار کشوری قرار دارد.

سیدرضا رهنمای‌ وحیدی در پایان بیان کرد: اخیراً یکی از پروژه هایی که مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، تکمیل خط انتقال دوم گاز ورزقان – اهر منشعب از خط ارمنستان با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به طول ۷۳ کیلومتر به منظور افزایش روزانه ۴ میلیون متر مکعب در ظرفیت مصرف استان خواهد بود.