به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر عزیز جوانپور عصر امروز در آیین افتتاح یادمان شهدای گمنام و خط تولید تینر سبز و بدون بو، دانشگاه آزاد اسلامی را ثمره ارزشمند انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این دانشگاه موجب توجه به علم و رشد و شکوفایی در حوزه اموزش عالی و زمینه تحصیل هزاران نفر را در اقصی نقاط کشور فراهم کرده است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با طرح های اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان از اکثر واحدهای دانشگاهی و حتی از مرکز استان جلوتر بوده و این امر نشان از تلاش مجموعه این دانشگاه برای رشد و توسعه دانشگاه است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اقتصاد مقاومتی و تحقق منویات رهبری را با تکیه بر توانمندی های داخلی و حمایت از تولیدات بومی کشور و منطقه ای عنوان کرد که متأسفانه برخی مسئولان فقط شعار این اقتصاد مقاومتی را می دهند و در عمل کاری انجام نمی دهند.

دکتر جوانپور افزود: مسئولین دانشگاههای استان وظیفه دارند تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی با حمایت از نخبگان علمی که توانایی و ایده های لازم را برای تولید داشته و توجیه اقتصادی  لازم را داشته باشند، اقدام عملی در حمایت از این قشر فرهیخته بردارند.

وی یاد آور شد: امروز دشمن با شکست در جبهه نظامی به دنبال پروژه نفوذ و تضعیف روحیه انقلابی در بین مردم و مسئولان بوده و باید همه ما با بصیرت اینگونه توطئه ها را یکی پس از دیگری خنثی نمائیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: دشمنان با تبلیغات متعدد رسانه ای سعی داشتند با بهانه قرار دادن اغتشاشات اخیر اینگونه جلوه دهند که مردم از نظام و انقلاب خسته شده اند، اما حضور حماسی و یکپارچه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تمامی نقشه ها و توطئه های استکبار جهانی و عوامل آنها را نقش برآب کرد و این حضور مردمی به دنیا ثابت کرد که پرشورتر از گذشته پشت سر ولایت و رهبری در صحنه های انقلاب حضور دارند.

دکتر عزیز جوانپور گفت: در طول ۴ دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، ملت ایران شاهد توطئه مختلف استکبار جهانی بوده و این توطئه ها خللی در عزم ملت ایران در پاسداری از اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی نداشته است.

این مقام مسئول افزود: از اول انقلاب برخی طرفدار ارتباط نزدیک با غرب و در رأس آن ها آمریکا بودند و در طول انقلاب خواسته های خود را به انحاء مختلف تکرار کرده اند، اما نهایتاً این افراد که به دشمن و غرب اعتماد کردند و در نهایت شکست خوردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه با اظهار خوشنودی از اتمام یادمان شهدای انقلاب اسلامی در این دانشگاه، شهدا را نماد صداقت، انسانیت و شجاعت برشمرد که با ایثار جان خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند.

دکتر عزیز جوانپور در پایان گفت: امروز همه ما مدیون ایثارگری های شهدا هستیم و باید با ادامه راه شهدا این فرهنگ را به نسل جوان منتقل نمائیم.