به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسن استوار آذر در همایش تخصصی مدیریت (ساماندهی، نظارت و پیشگیری) آسیب های اجتماعی گفت: در راستای مدیریت آسیب های اجتماعی پیرو ابلاغیات و با بهره گیری از نظریات کارشناسی، ۷۷ مورد تفاهم نامه که بیشترین مورد این تفام نامه و قراردادها با گرایش استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بوده، را منعقد  رده‌ایم.

وی افزود: با تلاش مدیران کل، فرمانداران و معاونان دستگاه های استانی در زمینه کنترل و مدیریت آسیب‌های اجتماعی در استان توفیقاتی حاصل شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان ‌شرقی با اشاره به فعالیت موثر سازمان های مردم نهاد در رابطه با پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گفت: شهر تبریز به مدت ۶۵ سال است که در نتیجه‌ تلاش سمن ها، برند جمع آوری تکدی گری را در سطح استان کسب کرده که این موضوع در سطح کشور نیز بی بدیل است.

استوار آذر با اشاره به واگذاری ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار در این راستا گفت: در قالب این تفاهم نامه ها، بخشی از این اعتبار در مرکز استان و بخش عمده‌ آن در سطح شهرستان ها منجر به عقد تفاهم نامه شده که این موارد به طور فعالانه پیگیری می شود.

وی گفت: برحسب این امر، توانستیم در حد گزارشات ۵۰ درصد پیشرفت کار را دریافت کنیم که می تواند توفیق بهره مندی از ادامه اعتبارهای قرارداد را فراهم کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان ‌شرقی با اشاره به قدم های موفقیت آمیزی که در استان در راستای جمع‌آوری “معتادان متجاهر” طی سه سال اخیر برداشته شده است، افزود: این اقدامات به همت مسئولان و شهرداری انجام شده و معتادان متجاهر به مرکز ماده ۱۶ که به ابتکار استان راه اندازی شده، ارجاع داده می شوند و مورد آموزش و مدیریت قرار می گیرند که توفیقی برای استان است.

حسن استوار آذر در پایان با تاکید بر اینکه برنامه ها از طریق تشکل های مردم نهاد و با رعایت عدالت در تخصیص اعتبار برای تمام شهرستان های استان پیگیری می شود، تاکید کرد: از مجموع ۷۷ تفاهم نامه، ۴۶ مورد به شهرستان های استان و ۳۱ مورد آن به طرح های تشکل های مردم نهاد در سطح استان به طور مستقل فعالیت می کنند، داده می شود.