به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مهندس بابک رضی منش در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی سومین نمایشگاه توانمندیهای روستایی و عشایری کشور با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها زمینه و بستر مناسب برای شناساندن ظرفیتهای و استعدادهای شهرستان است، گفت: معرفی توانمندیها و ظرفیتهای روستایی و عشایری در نمایشگاه ها، زمینه ای برای افزایش درآمد روستاییان محسوب می شود و باید به نحوه شایسته از این فرصت مغتنم استفاده گردد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تشکیل این جلسات و با انتقاد از مسئولین غایب جلسه برگزاری و حضور فعال در نمایشگاه ملی توانمندی روستایی و عشایری را از برنامه ها و اهداف اقتصاد مقاومتی شهرستان عنوان کرد و بر ضرورت اهتمام تمام دستگاهها بر حضور فعال در این نمایشگاه تاکید کرد.

معاون فرماندار خداآفرین همچنین ضمن اعلام اینکه در سال گذشته خداآفرین در نمایشگاه ملی با ارایه محصولات و تولیدات، جاذبه های گردشگری و هنرهای شاخص از جمله موسیقی سنتی عاشیقی توانست در جذب بازدید کنندگان زیاد از جمله مقامات ملی و استانی از غرفه شهرستان و در نتیجه معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی قابلیتهای شهرستان موفق شود، خواستار تلاش مضاعف در راستای حضور موثر در نمایشگاه امسال شد.

مهندس رضی منش در ادامه آگاهی بازدید کنندگان از استعدادها و قابلیتهای موجود در مناطق روستایی و عشایری به ویژه در تولید محصولات متنوع و صنایع کوچک، معرفی جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری، ارتباط دوسویه بین شهرنشینان و روستائیان، برقراری ارتباط تجاری ما بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را از جمله اهداف برگزاری و شرکت در این نمایشگاه عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای برند سازی تولیدات و محصولات و تجاری سازی آن قدم های اساسی برداشته شود، افزود: این اقدامات باید توسط شرکت های تعاونی شهرستان به جدیت تمام پیگیری شود.

معاون فرماندار خداآفرین از عدم همکاری منطقه آزاد ارس با شرکت تعاونی دهیاران جهت آغاز واگذاری و آغاز عملیات اجرایی کارخانه بسته بندی عسل به عنوان یکی از تولیدات شاخص شهرستان انتقاد کرد و گفت: باید جهت افزایش ارزش افزوده تولیدات در راستای افزایش درآمد روستاییان و ایجاد زنجیره تولید تلاش نماییم.

مهندس بابک رضی منش همچنین در پایان ضمن تاکید بر ایجاد درآمدزایی و تلاش همگانی در جذب و حفظ سرمایه گذار بخش خصوصی، گفت: ایجاد درآمد زایی در روستاها عامل موثر در جلوگیری از مهاجرت به شهرها است.