به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، صابر تقویمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر گفت: طرح های مشاغل خانگی همچون پرورش گاوشیری، بز و گوسفند، زنبورعسل، قالیبافی، طراحی و دوخت لباس و هنرهای تجسمی است و ۱۴ طرح از تسهیلات تکلیفی کمیته امداد از محل بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۶ اجرا می شود.

وی اعلام کرد: جهت اجرای این طرح ها تسهیلاتی افزون بر ۱۵ میلیارد ریال با نرخ ۴ تا ۶ درصد و حداکثر تا ۲۰۰ میلیون ریال توسط بانک های عامل صادرات، مسکن و ملی پرداخت می شود.

فرماندار هریس با بیان اینکه اولویت تخصیص تسهیلات به طرح های تکاپو، پشتیبان و مستقل متصل به بازار کار است، اظهارکرد: با اجرای این طرح ها برای ۲۵۰ نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد می شود.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هریس به مشکلات پیش آمده در مورد پرداخت نشدن تسهیلات مشاغل خانگی توسط بانکهای عامل شهرستان با توجه به پایان سال اشاره کرد و هماهنگی و همکاری بیشتر شعبات بانک های شهرستان در اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب طرح های مشاغل خانگی، پشتیبان و تسهیلات تکلیفی کمیته امداد را خواستار شد.

تقویمی اظهار کرد: با رفع موانع تولید و اشتغال و رونق فعالیت های اقتصادی در شهرستان گردش مالی بانک ها هم بهتر می شود.

فرماندار شهرستان هریس همچنین در پایان از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواست با توجه به میزان سهم اختصاص یافته به دستگاه های اجرایی از محل اعطای تسهیلات روستایی و عشایری طرح های خود را برای بررسی و تصویب به فرمانداری ارایه کنند.