به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد حسین فرهنگی در خصوص آخرین جزئیات از پروژه آزادراه تبریز – باکو  گفت: طی سفری که سال های گذشته با همراهی رئیس مجلس شورای اسلامی به جمهوری آذربایجان سفری، طبق مذاکرات و رایزنی هایی که انجام شد، مقرر گردیده بود تا آزادراه تبریز – باکو که از منطقه ارسباران عبور کند و قسمت ایران را دولت احداث نماید و از باکو تا مرز توسط دولت جمهوری آذربایجان احداث شود.

وی از اعلام آمادگی دو فاینانسور در جهت احداث آزادراه تبریز – باکو خبر داد و گفت: اگر بتوانیم قرارداد یکی از این دو فاینانسور را در یک و یا دو قطعه نهایی کنیم، می تواند گشایش هایی را در این خصوص ایجاد کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس خاطرنشان کرد: اصلی ترین مسیری که برای آزادراه تبریز – باکو نهایی شده، از شهرستان اهر می گذرد که می توان با این پروژه مشکلاتی که در جاده اهر – تبریز وجود دارد را به حداقل رساند.

فرهنگی افزود: شهرستان های کلیبر، هوراند و مشگین شهر از دیگر مسیرهای پیشنهادی برای گذر آزادراه تبریز – باکو مطرح قطعا عبور این آزادراه از شهرستان اهر قطعی می باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه آزادراه تبریز – باکو از سمت باکو در حال احداث است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با آغاز عملیات اجرایی آزادراه تبریز – باکو و تکمیل آن شاهد رونق حوزه حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی باشیم.