به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های خارجی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۸ شاهد رویدادهای بین المللی ورزشی و فرهنگی در تبریز خواهیم بود، گفت: امیدواریم بتوانیم در سال ۲۰۱۸ قابلیت ها، استعدادها و ظرفیت های بسیار خوب تاریخی و فرهنگی تبریز را به جهان معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اساساً شهر تبریز با فرهنگ و شعر، ادب و هنر شناخته‌ شده و مقبره الشعرای آن آرامگاه ۴۰۰ شاعر شیرین سخن است، اظهار داشت: با توجه به انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸، از اهالی کشورهای دیگر دعوت می کنیم با حضور در تبریز از زیبایی های فرهنگی، هنری، تاریخی و طبیعی تبریز بازدید کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه از حضور میهمانان استقبال می کنیم، افزود: در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در خصوص گسترش هتل ها، ایجاد زیرساخت ها و امکانات رفاهی برای گردشگران پیش بینی ‌شده است.

دکتر خدابخش در خصوص توسعه روابط بین آذربایجان شرقی و جمهوری آذربایجان بیان کرد: پس از مسئولیت دکتر روحانی در سمت ریاست جمهوری تا به امروز ۹ بار دیدار بین رؤسای جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان انجام‌ شده که این نشان‌ دهنده رابطه سیاسی عالی با کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان در بهترین سطح و بالاترین سطح بوده و یقیناً آذربایجان شرقی و علی‌ الخصوص شهر تبریز در راستای توسعه ارتباطات با جمهوری آذربایجان تلاش می‌ کند روابط اقتصادی را به حداکثر برساند.

وی در پایان در خصوص بحث دعوت از میهمانان عالی رتبه از کشورهای دیگر برای مراسم افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ در اردیبهشت‌ ماه گفت: دعوت از مقامات عالی رتبه کشورها توسط وزارت خارجه باید انجام می شود، اما برای همه مسئولانی که از کشورهای مختلف بتوانند حضور داشته باشند، پیشنهاد داده‌ ایم.