به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در دیدار با رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی، از خدمات و تلاش های شبانه روزی مجموعه نیروی انتظامی به ویژه پلیس فتا قدردانی کرد و گفت: تشکیل پلیس فتا در شرایط کنونی یک تصمیم کاملاً راهبردی بود.

وی با اشاره به اینکه رعایت اصول امنیتی و اخلاقی حتی در کشورهای غیرمذهبی هم مورد توجه قرار می‌گیرد، افزود: در کشور ما به‌دلیل صبغه مذهبی و همچنین از لحاظ امنیتی، وظیفه پلیس فتا مضاعف است؛ به‌ویژه اینکه امروزه فناوری‌های ارتباطی و فضای مجازی به ابزار مهم دشمنان تبدیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پلیس فتا، پدیده‌ای جدید و کاملاً تخصصی است، گفت: هر جنایتی که امروز در کشور کشف یا خنثی می‌شود به نحوی پلیس فتا در آن نقش دارد و با توجه به اینکه مجرمان هر روز از ابزارهای جدید و پیشرفته‌تری برای تخلف استفاده می‌کنند، بنابراین تجهیز پلیس فتا به ابزارهای پیشرفته ضروری است.

دکتر خدابخش، اقدامات پلیس فتای استان از جمله در جریان اغتشاشات دی ماه سال گذشته و همچنین برخورد با حرکت تفرقه‌افکنانه یکی از گردشگران در ایام نوروز امسال را ارزشمند دانست و از تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان و کارکنان این مجموعه قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فراگیر شدن فضای مجازی و ابزارهای ارتباطی در بین مردم و دستگاه‌های اداری و اجرایی، بر آموزش مردم و کارکنان دستگاه‌ها در جهت حفاظت از اطلاعات شخصی و اداری تأکید کرد.

سرهنگ محمودی، رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی هم در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه را بیان کرد.