به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در آیین اختتامیه جشنواره نوروز ۱۳۹۷ و اولین جشنواره رشته پلویی (دیزبین اریشته سی) شهرستان اهر ضمن تبریک آغاز سال جدید گفت: طبق صحبت های انجام شده با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اهر، مقرر شد که در سال جاری ۱۰ درصد بودجه عمومی شهرداری برای کارها و برنامه های فرهنگی و هنری تخصیص یابد.

وی افزود: توسعه فرهنگ عمومی شهر در چهارچوب های مختلف و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی جامعه از اهداف این اقدام خواهد بود.

فرماندار اهر در ادامه ضمن قدردانی از عوامل و دست اندرکاران جشنواره نوروز ۱۳۹۷، گفت: این جشنواره که با موفقیت و بدون هیچگونه کم و کاستی انجام شد، باعث ایجاد شور و نشاط در بین شهروندان و مسافران نوروزی گردید.

محمودی همچنین از پرسنل شهرداری نیز تشکر کرد و گفت: پرسنل شهرداری و به خصوص پاکبانان عزیز که در روز های نخست سال جاری مردم در دید و بازدید عید بودند، به صورت شبانه روز تلاش کردند و شهر را تمیز و عاری از زباله نگه داشتند.

وی ادامه داد: در زمان های نزدیک تحویل سال جدید با توجه به اینکه میزان مصرف آب شرب در شهرستان اهر ۳ برابر شده بود ولی کمبود آب گزارش نشد که این حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان اداره آب و فاضلاب است.

این مقام مسئول صنایع دستی را از قابلیت های ویژه منطقه ارسباران و به خصوص شهرستان اهر عنوان کرد و گفت: جشنواره هایی که تحت عناوین محلی و توانمندی های شهرستان برگزاری می شود، در راستای نشاط اجتماعی و حمایت از تولیدات محلی است که بایستی تمامی مسئولان از آن حمایت کنند.

فرماندار شهرستان اهر در خصوص شعار سال جدید که مقام معظم رهبری آن را سال “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری کرده اند، نیز گفت: مصداق بارز و عینی حمایت از کالای داخلی در شهرستان اهر این است که محصولات و صنایعی که به صورت دستی توسط خود مردم منطقه تولید می شود، خریداری شود تا علاوه بر حمایت از کالای داخلی باعث رونق اقتصاد شهرستان نیز گردد.

زاهد محمودی در پایان گفت: به نمایندگی از شهروندان و مسئولان ادارات از نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان که در طول ایام تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی زحمات فراوانی برای تأمین امنیت شهر و مسافران کشیده اند، تشکر و قدردانی میکنم.