به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، هادی رحیمی در دیدار کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرماندار شهرستان اهر که به مناسبت دهه تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون در شهرستان اهر بیش از ۷۰۰۰ جلد سند برای املاک روستایی صادر شده که می توان گفت ۷۰ درصد املاک روستایی در این شهرستان سنددار شده اند.

وی افزود: هدف امام راحل از تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک به تأمین مسکن اقشار محروم و کم درآمد ساکن در روستاها و شهرها بود که با افتتاح حساب ۱۰۰ امام و مشارکت مردم در این زمینه، باعث شد تا نهال این نهاد انقلابی پربارتر شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اهر با اشاره به اینکه طرح مطالعه طرح هادی بر طبق برنامه پنجم پنج ساله توسعه کشور در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اهر انجام گرفت، گفت: در بحث اجرای طرح هادی، تنها در روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار شهرستان اهر توانسته‌ ایم این طرح اجرایی کنیم.

رحیمی در ادامه از اجرای پروژه‌های عمرانی نظیر آسفالت‌ ریزی معابر روستایی و اجرای طرح هادی در ۱۵ روستای شهرستان اهر طی سال جاری خبر داد و گفت: طبق زمان بندی که کرده ایم، پروژه‌ های طرح هادی روستایی در شهرستان اهر هم‌ زمان با هفته دولت مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرند و هر تلاشی که برای روستاها می‌ کنیم سعی کرده‌ ایم تا شمه‌ ای از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را برای مردم نشان دهیم.

وی اجرای طرح هادی در روستاهای دارای ۵۰ تا ۱۰۰ خانوار شهرستان اهر را از اولویت‌ های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد روزی باشیم که طرح هادی روستایی را در روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز اجرا و تمامی روستاها را از طرح هادی بی‌ نیاز سازیم.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اهر همچنین از بازسازی ۳ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان اهر خبر داد و بیان داشت: در شهر اهر ۱۵۵۰ واحد مسکونی بازسازی و در کنار آن ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز تعمیر شده و ۵ هزار و ۵۵۰ واحد نیز بهسازی شده است که این اقدامات موجب شده تا در بهسازی و بازسازی رتبه نخست را در بین شهرستان های آذربایجان شرقی کسب کنیم.

مهندس هادی رحیمی در پایان با تأکید بر اینکه امسال با عنایت مقام معظم رهبری از حساب ۱۰۰ امام برای استان آذربایجان شرقی ۸ میلیارد تومان تسهیلات جهت پرداخت به تعمیر واحدهای مسکونی نیازمندان به‌ صورت بلاعوض اختصاص‌ یافته است، گفت: در شهرستان اهر ۵۱ خانواده جهت دریافت تسهیلات بلاعوض ۴ میلیون تومانی شناسایی و معرفی شده اند که طبق پیگیری ها مقرر شده مرحله نخست آن تا پایان فروردین ماه پرداخت شود.