به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، رئیس‌ جمهور در جلسه توسعه و برگزیدگان استان آذربایجان شرقی ۳۳ طرح و پروژه را در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، بهداشت و درمان، عمران و شهرسازی و خدماتی به طور همزمان در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و دستور آغاز عملیات اجرایی تعدادی از این پروژه ها را صادر کرد.

در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های صنعتی و زیربنایی که ساعتی پیش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وزرا و مسئولین مربوطه از محل پروژه ها، گزارشی را ارایه کردند و سپس رئیس جمهور دستور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها را صادر کرد.

طرح توسعه آهنگری تراکتورسازی، شهرک کارآفرینان آذر، طرح توسعه مجتمع فولاد ظفر، طرح اکتشاف معدنی زرکاوان ارسباران، طرح جلفا چوب، طرح‌های مربوط به توسعه شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح ۵۰۰ هکتاری شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، بیمارستان ۶۴ تختخوابی سوختگی سینا، احداث ۴۱ خانه بهداشت و مراکز غربالگری سرطان از جمله طرح‌ها و پروژه‌هایی بود که با اعتباری حدود ۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و با دستور رئیس جمهور افتتاح شدند.

در این مراسم با دستور رئیس جمهور همچنین عملیات اجرایی ۷ طرح صنعتی مجموعه شیرین‌ عسل، طرح توسعه کشت و صنعت و دامپروری، ایجاد زنجیره کارخانه آرد، طرح دامپروری و بیمارستان هزار تخت خوابی تبریز آغاز شد.

در ابتدای این مراسم نیز تفاهم نامه ایجاد صندوق پژوهش و فناوری، تفاهم نامه چند جانبه بهبود فضای کسب و کار اقتصاد دانش بنیان و تفاهم‌نامه دو جانبه همکاری مشترک بین صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در حضور رئیس جمهور به امضاء رسید.