به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان اهر از اندک بودن سرانه دانش آموزی نواحی آموزش و پرورش مناطق اهر، هریس و خواجه انتقاد کرد و افزود: اخیراً سرانه ای برای مدارس مناطق اهر، هریس و خواجه تخصیص یافت اما بسیار کمتر از آن چیزی بود که انتظار داشتیم.

وی اظهار داشت: به خاطر اینکه مشارکت مردمی در اهر و هریس بسیار کم است، می طلبد تا وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشکلات مالی از نظر سرانه توجه ویژه ای داشته باشد.

نماینده مردم اهر و هریس ادامه داد: معلمان برخی روستا که در مدارس کانکس تدریس می کنند، سرما و گرما را تحمل می کنند و درخواستی که از وزیر و معاونین وزارت آموزش و پرورش داریم این است که معلمان مدارس کانکسی شهرستان اهر را حداقل تشویق کنید.

عبدالهی تأکید کرد: به دلیل این که درآمد مردم در شهرستان های اهر و هریس و بخش خواجه کم است، نمی توانند در تأمین هزینه های مدارس مشارکت قابل توجهی داشته باشد که اگر میزان مشارکت مردمی را در این نواحی با سایر مناطق حساب کنیم، ضرب در صفر است.

عبدالهی با ذکر اینکه مدارس شهرستان های اهر و هریس در پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن مصیبت زده می شدند، گفت: خوشبختانه با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر رایگان بودن خدمات آب، برق، گاز، می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.

نیروهای متخصص در توسعه و پیشرفت کشور نقش دارند

وی با تأکید بر اینکه نیروهای متخصص بیش از افراد عادی در توسعه و پیشرفت کشور نقش دارند، تصریح کرد: نیروی انسانی که می تواند در توسعه و پیشرفت کشور نقشی مؤثر ایفاء کند، از آموزش و پرورش و دانشگاه ها تربیت یافته و وارد جامعه می شود که اگر هدف توسعه و پیشرفت کشور در تمامی حوزه هاست، لازم است تا در آموزش و پرورش بیش از این ها سرمایه گذاری شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه با بیان اینکه اگر تاکنون به معیشت معلمان و وضعیت فضاهای آموزشی توجه ویژه‌ای می شد، شاید وضعیت کشور بسیار بهتر از شرایط فعلی بود، گفت: هر بار خواستند حقوق معلمان را افزایش دهند برخی ها گفتند هزینه ها افزایش پیدا می کند و کادر آموزش و پرورش زیاد است به همین خاطر کم توجهی کرده اند در حالی که اگر به معیشت معلمان و فضای آموزشی توجه می کردند شرایط شاید خیلی بهتر از گذشته بود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس تصریح کرد: متأسفانه در کشور بیشتر انگیزه برای اخذ مدرک تحصیلی است و حتی مدرک گرایی توقعات را چنان بالابرده که تمایلی به کار و تلاش نداشته باشند.

سرمایه گذاری در آموزش و پرورش برای پیشرفت و توسعه کشور است

بیت الله عبدالهی سرمایه گذاری در آموزش و پرورش را نوعی سرمایه گذاری برای پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و گفت: شاید کسی توان مشارکت در تأمین نیازهای آموزش و پرورش نباشد اما می تواند با شناسایی و معرفی افراد خیر و توانمند دین خود را به دستگاه تعلیم و تربیت اداء کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به اینکه مردم و خیرین مطمئن باشند ریالی سرمایه گذاری در آموزش و پرورش به هدر نمی رود، خاطرنشان کرد: ارقام ریالی مشارکت در توسعه کشور اصلاً مهم نیست لذا معتقدیم که کشور بدون مشارکت مردم توسعه نمی یابد و این در حالی است که مشارکت خیرین در امور مدرسه سازی و تجهیز مدارس، امید را در دل دان آموزان زنده می کند.

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در پایان مدرسه سازی خیرین و تحصیل دانش آموزان در مدارس خیزساز را تأثیرگذار در تفکر نسل های آینده دانست و افزود: امروز که خیرین مدرسه می سازند و فرزندان در آن تحصیل می کنند یقیناً در تفکر نسل های آینده تأثیرگذار خواهد بود و دانش آموزان این را درک می کنند که کشور بزرگ مردانی داشت که از سرمایه مادی و اجتماعی خود برای توسعه و آبادانی کشور گذشتند.