به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در دیدار با اعضای هیأت امنا و شورای مشورتی ستاد دیه استان، با اشاره به پیشتاز بودن تبریز در کارهای اجتماعی و خیرخواهانه، گفت: فرهنگ خیرخواهی مردم تبریز و آذربایجان مایه افتخار است و امیدواریم قدم‌های خوب این مردم در امور خیر به همه کشور تسری یابد.

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: تردیدی ندارم که مردم شریف، مومن و متدین آذربایجان شرقی به ویژه خیرین و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنفی، بهتر از سال های گذشته در این جشن شرکت خواهند کرد تا شاهد بازگشت زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده‌های خود باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع رسانی جشن گلریزان از طریق صداوسیما، گفت: صرف هزینه های غیرضروری برای امور خیر، فرهنگ خوبی است که شهر تبریز پایه گذار آن بوده و این فرهنگ باید ترویج شود.

دکتر خدابخش در پایان اتخاذ تدابیر لازم از جمله فرهنگ‌سازی و اقدامات قضایی را برای کاهش جرایم غیرعمد و جلوگیری از ورود بدهکاران و محکومان مالی به زندان را ضروری دانست و از مدیرکل زندان‌های استان خواست پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دهد.