به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در جلسه شورای اداری شهرستان اهر و آیین تودیع و معارفه معاون فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر ضمن تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران مرهون امام راحل است که ایشان با مدیریت مدبرانه و رهبری حکیمانه باعث آزادی کشور از طاغوت شدند و جمهوری اسلامی را پایه گذاری کردند.

وی با اشاره به اینکه رهبری مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام راحل همیشه راهگشا در عرصه های بین المللی و داخلی بوده است، افزود: ملت ایران علی رغم اینکه در طول چهل سال گذشته فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده اند اما در هر حال پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده اند و خواهند بود و رخدادهای اخیر، فشارها و تحریم ها در عرصه بین المللی نیز هیچ خللی در اراده مردم و برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

فرماندار اهر ادامه داد: خروج آمریکا از برجام نه تنها تأثیری بر جمهوری اسلامی نداشت بلکه باعث شد تا ملت ایران بیش از گذشته متحد، همدل و هم صدا شوند و موضع گیری های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در موضوع خروج آمریکا از برجام بیش از پیش صداقت و پایبندی ایران به تعهدات بین المللی را نیز ثابت کرد.

محمودی، تعامل سازنده با دنیا را از رویکردهای دولت های یازدهم و دوازدهم ذکر کرد و گفت: آرامش و ثبات اقتصادی و یاری رساندن به اقشار ضعیف و کم درآمد نیز از دیگر رویکردهای دولت جمهوری اسلامی ایران است و هر سیاستی که در عرصه داخلی و خارجی اتخاذ شده، حفظ عزت و اقتدار کشور بوده است.

وی در ادامه برخورداری اغلب روستائیان از اینترنت پرسرعت را نتیجه اقدامات و برنامه ریزی های دولت تدبیر و امید برشمرد و یادآور شد: نمی توان انکار کرد که هیچ گونه نقص و کمبودی نداریم اما نباید تمامی نقص ها را به پای دولت نوشت در حالی که دولت تلاش می کند تا کمبودها و نقایص را با مشارکت مردم برطرف کند.

رئیس شورای اداری شهرستان اهر بابیان این‌که وظیفه دولتمردان بهبود فضای کسب‌ و کار و فراهم‌ سازی زمینه ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: همان‌ طور که برای ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب‌ و کار در شهرستان اهر تلاش می‌ کنیم، باید این اطمینان را به سرمایه گذاران بخش خصوصی بدهیم که زمینه و بسترهای لازم جهت سرمایه گذاری در اهر فراهم است.

محمودی اضافه کرد: بر اساس پیگیری های انجام یافته که مسئولان شهرستان اهر و استاندار آذربایجان شرقی بر آن اتفاق نظر دارند، پالایش یکسری از قوانین دست و پا گیر است که بر سر راه کارآفرینان، سرمایه‌ گذاران و تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌ کند تا بسته به نیاز کارآفرینان، سرمایه‌ گذاران و تولیدکنندگان اصلاح شود.

فرماندار شهرستان اهر بیان داشت: در جریان سفر رئیس‌ جمهوری و هیأت دولت به استان آذربایجان شرقی نزدیک به ۱۵ مورد از مطالبات مردم شهرستان اهر به رئیس‌ جمهور منتقل‌ شده و از طریق نهاد ریاست جمهوری هر یک از مشکلات این شهرستان به وزارتخانه‌ های مربوطه جهت پیگیری ارجاع شده است.

وی، کمبود منابع آبی را از چالش‌ های پیش روی شهرستان اهر دانست و گفت: علی‌ رغم افزایش بارندگی‌ ها در فروردین‌ ماه و اردیبهشت‌ ماه اما روان آبی که می‌ بایست در مخزن سد ستارخان اهر می‌ شد، نشده است و با توجه به این‌ که حال در آستانه بحران کم‌ آبی قرارگرفته‌ ایم نیاز به اراده و خرد جمعی از مردم تا مسئولان داریم تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

محمودی خواستار مشارکت بانک‌ ها در پرداخت خسارت سرمازدگی به باغداران خسارت‌ دیده شهرستان اهر شد و بیان کرد: اغلب مردم این شهرستان از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند ولی متأسفانه امسال شاهد سرمازدگی باغات و از بین رفتن محصولات باغی بودیم که لذا از دستگاه‌ های مربوطه به‌ ویژه بانک‌ ها درخواست داریم تا در پرداخت خسارت باغداران خسارت‌ دیده مساعدت لازم را داشته باشند.

فرماندار شهرستان اهر با قدردانی از تلاش‌ های بی‌ وقفه معاون سابق فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر، گفت: بخش مرکزی شهرستان اهر که شامل ۲۳۰ روستا می‌ شود، بزرگ‌ترین بخش مرکزی در سطح استان بوده و اغلب روستاهای این شهرستان کمتر توسعه‌ یافته و محروم مانده‌ اند که معاون سابق فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ ها زحمات در طول مدت خدمت کشیده اند.

وی، ایجاد تعامل و همکاری با تک‌ تک دستگاه‌ ها، ارگان‌ ها و نهادهای دولتی و وفاق و انسجام بین بخشی ادارات شهرستان اهر از جمله مهم‌ ترین مأموریت‌ های معاون فرماندار این شهرستان ذکر کرد و افزود: در این میان‌ همان‌ طور که برای معاون فرماندار مأموریت‌ هایی تعریف‌ شده، از ادارات انتظار داریم ضمن همکاری شایسته با معاون فرماندار، برنامه‌ ها و اهداف شهرستانی را پیش ببرند.

محمودی خطاب به بخشدار جدید بخش مرکزی شهرستان اهر نیز گفت: ایجاد و تقویت مشارکت‌ پذیری در بین مردم روستایی و عشایری، توسعه روستاگردی و دهگردی و توجه ویژه به توسعه عمران و آبادانی روستاها از جمله انتظارات ما از بخشدار جدید بخش مرکزی شهرستان اهر است.

فرماندار شهرستان اهر در پایان با تأکید بر این‌ که اعتبارات حوزه عمرانی و آبادانی روستاها در دولت تدبیر و امید سه برابر شده است، خاطرنشان کرد: افزایش سه برابری اعتبارات روستاها و تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری و شورا مهم‌ ترین اقدامات دولت در راستای عمران و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها بوده است.