به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، آیت الله جواد حاجی زاده در شورای اداری شهرستان اهر و آیین تودیع و معارفه معاون فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر با تأکید بر اینکه اشرافی گری و حیف و میل بیت المال بیش از هر چیزی مردم را می رنجاند، گفت: در کشور خانواده‌هایی هستند که تهی دست اند و با مشکلات معیشتی و اقتصادی مواجه شده‌اند لذا باید حفظ بیت المال و ساده زیستی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است را مد نظر قرار دهیم و توصیه داریم مسئولان در جامعه ای که مردم مشکلات عدیده ای دارند به ساده زیستی روی بیاورند.

وی با اشاره به این که سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، سالروز انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: انتخاب امام خامنه ای به عنوان رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از ارتحال امام راحل عملاً فراموش و تحت الشعاع قرار می گیرد.

امام جمعه اهر ضمن اعلام اینکه رهبری امام خامنه ای در شرایط فعلی به مراتب بسیار سخت تر از رهبری امام خمینی (ره) است، افزود: پیچیدگی دنیا در زمان حیات امام راحل به اندازه امروز نیست لذا باید همیشه شکرگزار خداوند متعال باشیم که ما را از نعمت ولایت و رهبری همچون امام خامنه ای که همواره در فکر دین و دنیای مردم است، بهره مند ساخته است.

آیت الله حاجی زاده، نقش ولایت‌ فقیه و ولی امر مسلمین در انسجام، همدلی و سیاست‌ گذاری را بی‌ بدیل دانست و ادامه داد: همان‌ طور که امام راحل فرمودند «پشتیبان ولایت‌ فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد»، ما این واقعیت را در طول چهل سال گذشته تجربه کرده ایم.

وی با بیان اینکه وظیفه و مسئولیت در شرایط فعلی سنگین‌ تر از گذشته بوده و برای موفقیت در مسئولیت راهی جزء ارتباط تنگاتنگ با پروردگار متعال نداریم، گفت: استکبار جهانی به هر طریقی سعی می کند تا بر نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران فشار وارد کند فرقی ندارد چه در حوزه اقتصادی و چه در حوزه‌های سیاسی و … هر چند تا به حال نتوانسته‌اند هیچ غلطی کنند و از این پس نیز نمی‌توانند.

امام جمعه اهر اضافه کرد: امام خمینی (ره) به مسئولان اعتماد کرده و انقلاب اسلامی و نظام را به دست آن ها سپرده است و تأکید کرده اند از انقلاب اسلامی به عنوان گران بهاترین اشیاء تان حراست کنید و همچنین نظام اسلامی و خون پاک شهدا امانتی در اختیار ماست که باید با حساسیت و دقت لازم از آن حراست و حفاظت نماییم.

آیت الله جواد حاجی زاده در پایان جلوگیری از اشرفی گری، عدم تبعیت از دشمن و برقراری عدالت را از اندیشه های امام خمینی (ره) برشمرد و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) به اشرافی گری و تجمل‌ گرایی بی‌ اعتقاد بودند و همواره می‌ گفتند من کاخ‌ نشین نیستم که باید مسئولان نیز راه ایشان را ادامه دهند.