به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در شورای اداری شهرستان اهر و آیین تودیع و معارفه معاون فرماندار و بخشدار بخش مرکزی اهر با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی سیستم اداری کشور، برگزاری جلسات بی نتیجه است، اضهار داشت: اگر در برگزاری جلسات دستورالعملی وجود دارد باید گفت که همین دستورالعمل ها کشور را به این وضع درآورده اند، پس نیازی به برگزاری جلسات بی نتیجه ای که در زندگی مردم تأثیر نمی کند، نداریم و توصیه داریم اگر جلسات نتیجه ندارد همان بهتر که برگزار نشود.

وی با بیان اینکه همه در توسعه و آبادانی کشور نقش داریم، اضافه کرد: با دچار شدن به مسائل روزمرگی نمی‌ توان کشور به آن جایگاهی که مورد انتظار است برسانیم ولی باید با مدیریت و برنامه‌ ریزی هوشمندانه این جایگاه را عملی کنیم.

نماینده مردم اهر و هریس ضمن اعلام اینکه با متکی شدن به اعتبارات ناچیز دولت که آن هم با محدودیت روبرو است، نمی توان به توسعه دست یافت، گفت: بایستی از مردم مشارکت گرفته و از آن ها بخواهیم فکر و سرمایه خود را برای توسعه و آبادانی کشور به کار گیرند و اگر حتی لازم باشد مسئولان به دنبال افراد توانمند و سرمایه گذار نیز باشند.

عبدالهی، بدترین مشکل شهرستان های اهر و هریس را بیکاری جوانان عنوان کرد و یادآور شد: بیکاری جوانان، خانواده ها را رنج می دهد و به‌ نوعی این معضل جوانان را افسرده و والدین را تحقیر می کند که از ادارات میخواهیم در امر اشتغال تسهیل گر باشد و از مانع تراشی پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد: اخیراً طی دیداری که با استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل بانک تجارت داشتیم، هم سرمایه گذار بخش خصوصی و هم بانک تجارت آمادگی آغاز فازهای توسعه‌ای معدن مس انجرد را اعلام کردند.

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در ادامه از آغاز مراحل اجرایی خانه امید ویژه سالمندان و بازنشستگان شهرستان اهر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: اخیراً با همکاری شهردار و شورای اسلامی شهر اهر زمین خانه امید در اهر تأمین و صندوق بازنشستگی کشوری با سرمایه گذاری بیش از ۲ میلیارد تومان آن را احداث می کند.

عبدالهی با انتقاد از اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به خصوصی در روستاهای منطقه ارسباران به ویژه اهر و هریس انجام نداده است، تأکید کرد: متأسفانه در اغلب روستاها اصلاً تلفن همراه آنتن نمی دهد و روستائیان از اینترنت پرسرعت بی بهره مانده اند.

وی در ادامه سخنان خود جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران (اهر) را بزرگ ترین رویداد فرهنگی و هنری آذربایجان شرقی خواند و گفت: این جشنواره با همت و پشتکار هنرمندان اهری به دوازدهمین دوره رسیده است که از دستگاه های شهرستانی و استانی انتظار داریم از این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری حمایت کنند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در ادامه سخنان خود خطاب به مدیران خاطرنشان کرد: روستائیان بر اثر جاری شدن سیل و باغداران از سرمازدگی خسارت دیده اند که باید مدیران برای جبران خسارت آن ها اقدام متناسبی انجام داده و خسارت دیدگان را فراموش نکنند.

عبدالهی همچنین در پایان ارتقاء فرمانداری اهر به فرمانداری ویژه، ایجاد بخش جدید در شهرستان اهر و ایجاد شهرداری در ارباطان شهرستان هریس را از دیگر مطالبات مردم اهر و هریس از دولت برشمرد و تأکید کرد: علاوه بر این ها تفکیک حوزه انتخابیه اهر و هریس که خواست مردم است را بدون شک پیگیر هستم و باید بدون تعارف بگویم انشالله سعی می کنیم به این خواست مردم جامع عمل بپوشانم.