به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی که در محل شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان برگزار شد اظهار داشت: روز قدس به دلیل حساسیت ویژه ای که امسال در بیت المقدس به وجود آمده بسیار باشکوه تر از سال‌های گذشته در آذربایجان شرقی برگزار می شود.

وی در ادامه با پیگیری روند فعالیت ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی، تاکید کرد: نباید فقط به چراغانی کردن در ایام دهه فجر تمرکز شود بلکه باید دستاوردهای انقلاب اسلامی به صورت هنرمندانه برای مردم تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حوزه جاده، برق، گاز، آب، آموزش و پرورش، علم و تکنولوژی و … موفقیت ها و پیشرفت های زیادی را در کشورمان شاهد هستیم، گفت: بعد از پیروزی انقلاب دستاوردهای زیادی داشتیم که باید برای عموم مردم همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تبیین و تشریح شود.

وی خاطر نشان کرد: پس از ماه مبارک رمضان از تریبون نماز جمعه، هر هفته یکی از حوزه های خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح خواهیم کرد.

امام جمعه تبریز در پایان، خرید کالای ایرانی و فرهنگ سازی در این زمینه را با اهمیت برشمرد و گفت: همه نهادها باید اقدامات فرهنگی خود در راستای فرهنگ سازی شعار سال مبنی بر خرید کالای ایرانی را گزارش دهند.