به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حجت الاسلام محمد علی نظری در جلسه هماهنگی برنامه های هفته قوه قضائیه در شهرستان اهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، با اشاره به اینکه یکم تا هفتم تیرماه مصادف با سالگرد شهادت آیت الله بهشتی بوده و به عنوان هفته قوه قضائیه نام گذاری شده است، اظهار داشت: برنامه های هفته قوه قضائیه امسال بر اساس ابلاغیه دستگاه قضا و معاونت فرهنگی قوه قضائیه با شعار «تکریم ارباب رجوع» در شهرستان اهر برگزار می شود.

وی هفته قوه قضائیه را فرصتی برای تبیین عملکرد دستگاه قضایی شهرستان اهر در قالب چارچوب قوانین ذکر کرد و گفت: هر ساله ستاد گرامیداشت شهدای هفت تیر و هماهنگی برنامه های هفته قوه قضائیه در اهر تشکیل می شود و در این خصوص برنامه های مختلفی نیز ترتیب داده می شود.

رئیس دادگستری اهر در ادامه خاطرنشان کرد: شهید آیت الله بهشتی یکی از شخصیت های برجسته نظام جمهوری اسلامی بودند و به لحاظ تأثیرگذاری ایشان و فرصت طلبی دشمنان طی ترور این نظام و مردم را از شهید آیت الله بهشتی محروم ساخت.

نظری گفت: شهیدان بهشتی، مفتح و دستغیب از جمله شخصیت های تأثیرگذار در انقلاب اسلامی بودند و بعد از انقلاب اسلامی، دشمنان که ترور شخصیت های تأثیرگذار و برجسته نظام جمهوری اسلامی را در سر می پروراندند در اقدامی ناشایست و ناجوانمردانه شخصیت هایی که در شکل گیری نظام نقش داشتند را ترور کردند.

وی با اعلام اینکه مسئولان وارثان شهدای بزرگوار هستند و ما اکنون هر آنچه را که به دست آورده ایم به برکت خون پاک شهدا بوده است، اضافه کرد: شاید سخن گفتن از شهدا و وظیفه مسئولان در قبال ایثارگری و فداکاری شهدا و خانواده های آنان آسان باشد اما عمل به خواسته های شهیدان سخت تر است.

رئیس دادگستری شهرستان اهر، خدمت به نظام جمهوری اسلامی و مردم را از وظایف مسئولان دانست و گفت: بهترین عبادت، خدمت به خلق الله است و امیدواریم مسئولان در هر مقام و مرتبه ای که هستند برای مردم خدمتگزار خوبی باشند.

حجت الاسلام نظری با بیان اینکه دستگاه قضایی در اهر، بیشتر با جرائم بروز که جامعه را تهدید می کند، دعاوی مختلف و کثرت پرونده گریبان گیر است، تأکید کرد: عملکرد دستگاه قضایی شهرستان اهر با وجود سامانه الکترونیکی و اتوماسیون روزانه بروز می شود.

وی با تأکید بر اینکه قضات دستگاه قضایی در راستای تأمین امنیت جامعه و برقراری عدالت شبانه روز تلاش می کنند، گفت: دادگستری شهرستان اهر تنها دستگاهی است که روزانه بین ۸۰۰ تا یک هزار نفر مراجعه کننده دارد و شرکت در جلساتی که در ساعات اداری و خارج از مجموعه دادگستری برگزار می شود برای ما مقدور نیست چرا که اولویت دستگاه قضایی اهر رسیدگی به امور مردم است.

رئیس دادگستری شهرستان اهر در پایان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی اهر در مقایسه با عملکرد دادگستری سایر شهرستان های آذربایجان شرقی بر مبنای اجرای برنامه های ابلاغی عملکرد موفقی داشته است، یادآور شد: طی سال های گذشته دادگستری اهر در اجرای برنامه های ابلاغی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی حائز رتبه برتر استانی شد که امیدواریم امسال نیز بتوانیم این موفقیت را کسب کنیم.