به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، رضا علیزاده در نشست صمیمی با جوانان ورزشکار شهرستان ورزقان با اشاره به وجود مشکل بیکاری حاد در شهرستان ورزقان، تأکید کرد: در فرصت های شغلی که به زودی در شهرستان به وجود خواهند آمد، بایستی اولویت جذب و اشتغال با نیروهای بومی منطقه و شهرستان ورزقان باشد.

وی با اعلام اینکه از مشکلات مردم و جوانان بیکار اطلاع داریم، اظهار داشت: غصه های جوانان بیکار که به دلیل نبود شغل نمی توانند ازدواج کرده و تشکیل خانواده دهند دل هر مسئولی را می رنجاند.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس یادآور شد: با اجرای طرح های توسعه ای معدن مس سونگون پیش بینی می‌کنیم تا سال آینده نرخ بیکاری در شهرستان ورزقان به صفر یا حداقل به ایده آل برسد.

علیزاده بر لزوم تقویت هیأت های ورزشی و ورزشکاران ورزقانی تأکید کرد و گفت: از این که باشگاه فرهنگی و ورزشی مس سونگون به ورزقان بازگشته خرسندیم اما حقیقتاً برای تقویت این تیم لازم است تا بین جوانان ورزشکار استعدادیابی صورت گیرد و از ورزشکاران ورزقانی بیش از این از برکات باشگاه مس سونگون ورزقان بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: برای رفع مشکلات و دغدغه های ورزشکاران و هیأت های ورزشی شهرستان ورزقان آماده ایم تا هر دو ماه یک بار نشست‌های این چنینی با جوانان ورزشکار داشته باشیم و از ورزشکاران نیز انتظار داریم تا برای رفع نیازها و مشکلات حوزه ورزشی راهکار ارائه دهند چرا که راهکار جوانان بیشتر می تواند به تقویت حوزه ورزش کمک کند.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس با تأکید بر اینکه سعی می کنم تا بیشتر از این ها پیگیر امور تیم فوتسال مس سونگون ورزقان باشم، گفت: بایستی ارتباط بین باشگاه مس سونگون ورزقان و هیأت های ورزشی تنگاتنگ تر از این باشد و در عین حال از هیأت های ورزشی حمایت کند.

رضا علیزاده در پایان با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان ورزقان باید هیأت های ورزشی را سر و سامان دهد، خاطرنشان کرد: سعی خواهیم کرد هیأت های ورزشی را از بابت منابع مالی تقویت کنیم.