به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسن یحیوی در نشست صمیمی با جوانان ورزشکار شهرستان ورزقان با بیان اینکه باشگاه فرهنگی و ورزشی مس سونگون در این شهرستان استقرار یافته است، گفت: از زمانی که این باشگاه در ورزقان استقرار یافته منشأ تحولاتی نیز بوده اما آن طور که انتظار داشتیم هنوز نتوانسته اند انتظارات را برآورده کنند.

وی با تأکید بر اینکه به لحاظ ترقی و توسعه عرصه ورزشی و به تبع آن افزایش نیازهای این عرصه، نمی‌توان گفت با نشست های این چنین تمامی نیازها یک شبه برطرف می شود، اظهار داشت: با وجود ورزشکاران متعدد و مستعد در شهرستان ورزقان نسبت به سایر شهرستان ها، از امکانات ورزشی کمتری برخوردار می باشیم.

فرماندار ورزقان، جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به جهت سرمایه گذاری در عرصه ورزشی راهکاری برای رفع نیازهای این عرصه در ورزقان عنوان کرد و افزود: نیازها و امکانات ورزشی شهرستان ورزقان زمانی برطرف می شود که از ظرفیت های سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز بهره مند شویم.

یحیوی در ادامه با اشاره به این که عدم پایبندی آمریکا به تعهدات بین المللی و توافق های چند جانبه نظیر برجام، نشان می دهد که نمی توان به آمریکایی ها اعتماد کرد، گفت: رئیس جمهور آمریکا به توافقات بین المللی اعتنایی نمی کند و فکر می کند توافقات و تعهدات بین المللی همانند تجارت است که هر موقع دلبخواه او نبود آن را زیرپا بگذارد.

وی تأکید کرد: رئیس جمهور آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی علیه نظام و ملت جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است اما نمی داند ملت ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون که به چِله انقلاب اسلامی رسیده اند با تمامی توطئه ها و دسیسه های دشمنان دست و پنجه نرم کرده اند و تحریم های جدید علیه ملت ما تأثیری نخواهد داشت.

فرماندار ورزقان همچنین یادآور شد: همان گونه که ملت ایران در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در کنار همدیگر برای یک هدف مشخص جانانه ایستادگی کرده اند، مطمئناً در برابر تهدیدهای دشمنان خارجی نیز با حفظ وحدت و انسجام ملی ایستادگی کرده و دشمن را دفع می کنند.

یحیوی با بیان اینکه تخریب های یکدیگر توسط جناح ها و احزاب سیاسی جزء هزینه برای کشور نفع دیگری ندارد، گفت: تخریب هایی که علیه دولت انجام می گیرد در واقع تخریب نظام تلقی می شود چرا که دولت برخواسته از همین نظام است و هر اقدامی علیه دولت به نوعی بازی در زمین دشمن است که  انتظار می رود در شرایط و برهه حساس با حفظ اتحاد و همدلی حول محور رهبری حرکت کنیم.
وی در پایان با تأکید بر اینکه دولت خود را در تأمین نیازهای اساسی مردم و کالاهای موردنیاز متعهد می داند، خاطرنشان کرد: در این جنگ اقتصادی آمریکایی ها علیه ملت و دولت ایران آغاز شده، دولت اجازه نمی دهد مردم در تنگنا قرار گیرند.