به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در آئین کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان کشوری که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در شهرستان اهر برای کاهش مراجعات به مرکز استان، گفت: بیمارستان تأمین اجتماعی یکی از درخواست ها و مطالبات به حق مردم شهرستان اهر از دولت تدبیر و امید است که با احداث آن علاوه بر شهروندان اهری، مردم شهرستان های هریس، هوراند، کلیبر، خداآفرین، ورزقان و حتی مشگین شهر و پارس آباد نیز نیازی به مراجعه به مرکز استان نخواهند داشت.

وی با انتقاد از اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان اهر دو شیفته شده ولی تغییری در آن مشاهده نمی شود، گفت: علی رغم تصویب دو شیفته شدن درمانگاه تأمین اجتماعی اهر ولی عملاً خدمات و پرسنل جدیدی به آن اضافه نشده و با روال سابق فعالیت می کند که تعداد مراجعه کنندگان به این مرکز ایجاب می کند تا از نظر نیروی انسانی و تجهیزات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده اهر و هریس در مجلس همچنین با تأکید بر اینکه به دلیل عدم پرداخت سهم دولت، اگر قالیبافان ۳ ماه حق بیمه پرداخت نکنند بیمه آن ها قطع می‌شود و این جفا در حق قالیبافان هریسی و اهری است، گفت: قالیبافان علی رغم داشتن شغلی پرزحمت و ظریف ولی از نظر بیمه مورد ظلم واقع شده اند که امیدواریم سهمیه تحت پوشش بیمه قرار گرفتن قالیبافان در اهر و هریس افزایش یابد.

عبدالهی ضمن اعلام اینکه بیکاری در شهرستان های اهر و هریس بیداد می کند، تصریح کرد: علی رغم اینکه زمینه رونق اشتغال، سرمایه گذاری و تولید در این منطقه فراهم است ولی به لحاظ اینکه در گذشته به این موضوع مهم توجه چندانی نشده است، شاهد بحران بیکاری در شهرستان های اهر و هریس هستیم.

وی با اشاره به اینکه امسال تنها ۳۵۰ نفر از جوانان منطقه در بخش صنعت مشغول به کار شده اند و این آمار جای تأسف دارد، گفت: جوانانی داریم که فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف تهران هستن ولی الان شغلی پیدا نمی کنند و همین دلیل نمی توانند ازدواج کرده و خانواده تشکیل دهند.

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بزرگراه ۹۰ کیلومتری اهر – هریس – تبریز در طول ۱۳ سال که کلنگ زنی شده به اتمام نرسیده است، گفت: عمده پیشرفت پروژه بزرگراه اهر – هریس – تبریز در دولت تدبیر و امید بوده است ولی باید قبول کنیم که اگر این بزرگراه تکمیل شود، زمینه توسعه شهرستان های اهر و هریس و حتی شهرستان های منطقه ارسباران فراهم خواهد شد.

بیت الله عبدالهی همچنین به تخلفات تعاونی های مسکن مهر در شهرستان اهر نیز اشاره کرد و یادآور شد: علی رغم اینکه پرونده تخلفات هیئت مدیره تعاونی های مسکن مهر در دستگاه قضایی رسیدگی می شود ولی تأکید داریم وزارت تعاون برای حل مشکلات و تبعات ناشی از آن ورود کند.

وی در پایان با انتقاد از بانک ها در خصوص امهال تسهیلات زلزله زدگان گفت: علی رغم موافقت دولت با امهال تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان و کشاورزان خسارت دیده منطقه ارسباران، بانک ها از عمل به مصوبه هیأت وزیران سر باز می زنند و  به دستور دولت عمل نمی کنند که با این اقدام دولت جمهوری اسلامی را زیر سؤال می برند.