به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، احمدعلی اسدپور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان خداآفرین جوانان را سرمایه های اصلی جامعه توصیف کرد و گفت: وجود جوانان پرتحرک، با نشاط و مطالبه گر سرعت توسعه جامعه و شهرستان را افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های دولت اشتغال جوانان است، افزود: اشتغال جوانان و ایجاد نشاط اجتماعی و بستر مناسب برای رشد همه آنان جزو وظایف اصلی مسئولان است.

فرماندار خداآفرین در ادامه از جوانان خواست تا با ارایه طرح ها و ایده های کارآفرینی از تسهیلات کم بهره اشتغالزایی این شهرستان بهره مند شوند و یادآوری کرد: پیگیری های لازم برای توسعه شهرستان از جمله در حوزه های پوشش تلفن همراه، اینترنت ۴جی، آسفالت راه های روستایی، اجرای طرح هادی روستایی، ساماندهی مرکز آینالو و حل مشکلات مدارس انجام شده است.

اسدپور با بیان اینکه اینترنت ۴ جی روستاهای ‘شرفه و جانانلو’ نصب شده و روستای ‘ایری بوجاق’ نیز هفته آینده نصب می شود، اظهار داشت: تا پایان مرداد ۱۶ دکل اینترنت ۴ جی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با نصب این دکل ها که هر کدام تا شعاع ۳۰ کیلومتری را پوشش می دهد، پوشش همراه اول و رومینگ کشور ارمنستان حل خواهد شد.

فرماندار شهرستان خداآفرین در ادامه گفت: در راستای خدمات رسانی بهتر به گردشگران و تعیین نظام بهره بردار، مرکز آینالو توسط بخش خصوصی تعیین متولی شد تا به مدت ۶ ماه به صورت آزمایشی مدیریت و نگهداری این مرکز را برعهده بگیرد.

احمدعلی اسدپور در پایان گفت: ساماندهی و بهسازی آلاچیق ها و سنگفرش این مرکز نیز در مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با اعتبار ۴ میلیارد ریال در حال اجراست و به زودی به بهره برداری می رسد.

معاون امور فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه شهرستان خداآفرین را در حوزه فعالیت امور جوانان جز برترین ها نام برد و گفت: محرومیت زدایی و توزیع عادلانه درآمد از اولویت های ما بوده و خداآفرین نیز دراین راستا در اولویت قرار دارد.

امیر تقی زاده از تشکیل مجمع مشورتی جوانان استان در روستاها با هفت عضو خبر داد و افزود: در این شهرستان ۲ سازمان مردم نهاد برای فعالیت مجوز گرفته و ۶ سازمان دیگر نیز در مرحله اخذ مجوز است.

وی در پایان با بیان اینکه دبیرخانه گردشگری کشور در تبریز تشکیل شده است، یادآوری کرد: جوانان این شهرستان می توانند با ارایه طرح های کارآفرینی تا سقف یک میلیارد ریال از تسهیلات کم بهره این اداره بهره مند شوند.

گفتنی است در این جلسه از جوانان نمونه و برتر شهرستان خداآفرین در حوزه های مختلف تجلیل شد.