به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محسن ارشدزاده در حاشیه افتتاح و تحویل ۵ واحد مسکن مددجویان بهزیستی شهرستان اهر از کمک ۴ میلیارد ریالی خیرین ایرانی خارج از کشور به مددجویان بهزیستی استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: شهرستان اهر در حوزه های مختلف ظرفیت های بسیاری دارد اما متأسفانه در حوزه بهزیستی از مشارکت ها و ظرفیت های مردمی به خوبی استفاده نشده است.

وی گفت: در برخی از شهرستان های آذربایجان شرقی، نیازهای مددجویان تحت پوشش بهزیستی با کمک های مردمی تأمین می شود که همین امر باعث شده تا طرح ها و برنامه هایمان به این شهرستان ها سوق داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در شهرستان هایی همچون مراغه و آذرشهر به قدری مشارکت های مردمی و خیرین افزایش یافته که مجبور شده ایم محدودیت هایی نیز قائل شویم.

ارشدزاده همچنین تاکید کرد: با توجه به محدودیت در منابع مالی دولت، اکنون اجازه نداریم پروژه ای را با استفاده از این منابع آغاز کنیم که طی آن بایستی از ظرفیت ها و مشارکت های مردم بهره مند شویم.

وی در ادامه با اعلام اینکه سرمایه گذاری هایی که سازمان بهزیستی انجام می دهد اقتصادی است، گفت: بهترین و خوش ترین لحظه برای مدیران بهزیستی تأمین مسکن خانواده های تحت پوشش و خانواده های دارای معلول است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی ۱۶۰ هزار معلول دارد و ۶۲ هزار معلول از خدمات مستمر بهزیستی بهره مند می شوند، ابراز داشت: یکی از مؤلفه های اصلی توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی تأمین مسکن است که در این راستا سعی کرده ایم تا خانواده هایی که دو و یا سه معلول دارند صاحب مسکن شوند.

محسن ارشدزاده اضافه کرد: برای خانواده هایی که یک معلول دارند ۱۰ میلیون تومان کمک مالی می کنیم و همچنین خانواده هایی که دو معلول دارند در روستاها ۱۸ میلیون تومان و در شهرها بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات تأمین مسکن می گیرند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه به مناسبت هفته بهزیستی، ۷۸ واحد مسکن مددجویی در سطح استان آذربایجان شرقی مورد بهره برداری قرار گرفته است، افزود: از این تعداد واحد مسکونی بهره برداری شده در استان آذربایجان شرقی، ۱۶ واحد متعلق به خانواده های دارای دو معلول بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۱۰ نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی استان جهت اشتغال به واحدهای غیردولتی معرفی شده اند، گفت: واحدهایی که به ازای اشتغال معلولان قصد دریافت تسهیلات دارند، می توانند با ارائه تضمین هایی شامل تعهد ۵ ساله برای اشتغال پایدار و پرداخت حق بیمه از این تسهیلات بهره مند شوند.