به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، ضمن اشاره به هماهنگی دشمنان و معاندان نظام برای از بین بردن ارزش های فرهنگی و تضعیف بنیان‌های اقتصادی کشورمان، اظهار داشت: در این دوران خاص و ویژه نیاز به تعامل، وحدت، تدبیر و همکاری همه بخش های کشور داریم تا ان شاء الله به کوری چشم دشمنان، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با عزت و شکوه هرچه تمام برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت امور کشور در پنج دهه گذشته به صورت متمرکز بوده است، افزود: شرایط امروز اقتضا می کند که ظرفیت و توانمندی استان‌ها را باور کنیم و اختیارات لازم برای مدیریت امور را به استان ها بسپاریم.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: امروز استان آذربایجان شرقی در عرصه های مختلف توانمندی خود را ثابت کرده که صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری در سال گذشته از جمله آنهاست، بنابراین انتظار داریم که در کنار تدابیر دستگاه های مرکزی، اختیارات کافی به استان داده شود.

خدابخش خاطرنشان کرد: ما در استان اعلام آمادگی می کنیم که به هر میزان ارز در اختیار ما قرار گیرد با کار کارشناسی و سلامت کامل و شناخت دقیق از واحدهای تولیدی به متقاضیان اختصاص دهیم تا بتوانیم معبر کنونی را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه تعدد سامانه‌ های الکترونیکی در دستگاه‌ های دولتی را یکی از گرفتاری‌ های امروز کشور عنوان کرد و گفت: یکی از آسیب‌ های جدی سیستم اجرایی فعلی، وجود سامانه‌ های جزیره‌ ای و گسسته از هم در دستگاه‌ های دولتی است که موجب مشکلات متعددی شده و لازم است درخصوص یکپارچه‌ سازی و اتصال آنها به یکدیگر تدابیر لازم اندیشیده شود.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود با قدردانی از خدمات چهار ساله مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: به برکت حضور و اقدامات مردمی نماینده ولی فقیه در استان و در سایه مدیریت شایسته اداره کل اطلاعات و همکاری و همدلی سپاه، ‌نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، در جریان اغتشاشات دی ماه سال گذشته شاهد فضایی امن و آرام در این استان بودیم که مردم ما وفاداری و بصیرت خود را در این مقطع حساس و سرنوشت‌ ساز نشان دادند.