به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، حسن یحیوی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه هشت کیلومتر از بزرگراه خواجه – ورزقان در هفته دولت سال جاری به بهره برداری رسیده و زیر بار ترافیک می رود، گفت: بزرگراه خواجه – ورزقان یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان ورزقان بود که با گذشت چندین سال از کلنگ زنی این پروژه پیشرفت چندانی نداشت ولی طی دو سال گذشته با پیگیری های انجام شده این طرح به پیشرفت فیزیکی ۵۳ درصد رسیده است.

وی افزود: مسیری که در هفته دولت به بهره برداری می رسد از‌ روستای شالی تا انتهای روستای سرند بوده که امیدواریم با انجام کارهای زیربنایی، در سال ۹۸ شاهد بهره‌برداری کامل از بزرگراه خواجه ــ ورزقان باشیم .

فرماندار ورزقان همچنین اظهارکرد: تاکنون یک هزار میلیارد ریال توسط مجتمع معدنی مس سونگون ورزقان برای اجرای این بزرگراه سرمایه گذاری شده است و به زودی قطعه یک این پروژه نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی به مناقصه گذاشته می شود.

حسن یحیوی در پایان این بزرگراه را زمینه ساز توسعه شهرستان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با بهره‌ برداری از این پروژه علاوه بر اینکه مردم شهرستان تردد ایمنی در مسیر ورزقان به مرکز استان خواهند داشت، شاهد حضور گردشگران و سرمایه گذاران زیادی برای استفاده از پتانسیل بی نظیر شهرستان و سرمایه گذاری به جهت نزدیکی به مرکز استان خواهیم بود.