به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، کتاب «سفیر عشق ۱» با نگرش رمانی به زندگانی رسول خدا (ص) به قلم سید علی نقی آل محمد در ٣٠٢ صفحه قطع وزیری با شماره کتابشناسی ملی ‌۵٢٣٧١٨ توسط انتشارات شمیسا چاپ و منتشر شد.

قیمت این کتاب ٢٠ هزار تومان بوده و موضوع آن زندگی نامه حضرت نبی اکرم (ص) قبل از هجرت به صورت رمان است که بیستمین کتاب تألیفی حجت الاسلام سید علی نقی آل محمد می باشد.

گفتنی است کتاب «سفیر عشق» نوشته ممتازی است که برای اولین بار به شرح زندگانی حضرت رسول خدا (ص) به صورت رمان پرداخته است.

این کتاب در قالب رمان نگارش یافته که از زاویه ویژه ای به موضوع نگرش دارد و متفاوت از تمام نوشته ها در این زمینه می باشد.

امتیاز این کتاب نسبت به سایر نوشته ها این است که اولاً خواننده این کتاب پس از مطالعه آن بر تمامی کتاب‌ های هم موضوع دیگر احاطه خواهد داشت و ثانیاً با مخاطب شناسی بخصوص، با متن بسیار سلیس، روان و جذاب خواننده را تا انتهای مطالعه کتاب بر سر سفره آن می‌ نشاند.

متن کتاب علاوه بر شرح زندگانی رسول خدا (ص) در پاره‌ ای از دیالوگ‌ های تخیلی به پاره‌ ای از شبهات درباره عصمت و معجزه و غیره جواب داده است.

حجت الاسلام سید علی‌نقی آل محمد متولد ١٣۴٠ از روحانیون سادات و مدیر مسئول کانون فرهنگی، هنری مسجد سید الشهداء شهرستان اهر می‌باشد که تاکنون کتاب های « احکام و آداب تجارت»، « آسیب شناسی جوامع دینی»، «الگوها و مصادیق مدیریتی در عصر پیامبر اکرم»، « نیم نگاهی به زندگانی حضرت علی (ع)»،«شیوه عبادت در سوره الکافرون»، «پرچم دار نهضت اسلامی در ارسباران»، «مجموعه دانستنی ها»، «آداب دعا و آثار آن»، «شناخت حقیقت نماز»،«راز کامیابی»، «اولین معصوم ( دفتر اول )»، « اولین معصوم (دفتر دوم) »، «اسوه شجاعت» و غیره را تألیف و منتشر کرده است.