به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در آئین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان شرقی با تأکید بر حذف فرآیندهای زاید اداری برای جلب رضایت مردم و مراجعه کنندگان، اظهار داشت: بسیاری از ضوابط و دستورالعمل های ادارات و سازمان ها مربوط به دهه های گذشته بوده و امروز کارآیی خود را از دست داده اند که بایستی اصلاح و بازنگری شوند.

وی خواستار کاهش فرآیندها و حرکت به سوی شفافیت و تکامل سامانه های اداری شد و اظهار داشت: همه کارکنان باید آموزش‌ های لازم برای کار با سامانه ها و شبکه های الکترونیک را برای خدمت رسانی بهتر به مراجعه کنندگان یاد بگیرند.

استاندار آذربایجان شرقی با ارایه مثال های مختلف از اشکالات برخی سامانه های اداری که منجر به بدبینی مردم و مراجعان شده است، یادآوری کرد: رویه‌های غلط این سامانه ها باید اصلاح شود و ارایه خدمات به مردم بر اساس خوش بینی و اعتماد باشد.

خدابخش با بیان اینکه سامانه ها برای سلامت و شفافیت سیستم اداری طراحی شده است، ادامه داد: باید در ساما ه‌ها به نکات ریز و ظریف نیز توجه کرد و امکان اصلاح به نفع مراجعه کننده فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه برخی دستگاه های استان برای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان پنج مرحله زاید در سیستم اداری خود را حذف کرده اند، گفت: جلب رضایت مردم موجب استحکام نظام و رضایت مندی شهدا و توشه آخرت مسئولان می شود.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به رشد سامانه ها و فناوری های پیشرفته و بهره گیری مردم از این فناوری ها در امور کاری و زندگی خود، افزود: با تسهیل برخی امور در سایه این فناوری ها و سامانه ها، حیات برخی سازمان ها در خطر بوده و در آینده این سازمان ها به همراه برخی شغل ها در جامعه حذف خواهند شد.

گفتنی است در این آئین، مدیران و دستگاه های منتخب استان که بر اساس شاخص های عمومی و اختصاصی موفق به کسب بیشترین امتیاز در جشنواره شهید رجایی شده بودند، مورد تقدیر قرار گرفتند.