به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، دکتر مجید خدابخش در بازدید هفتگی خود از عملیات اجرایی بزرگراه اهر – تبریز، گفت: حدود ۵ کیلومتر در این طرح گلوگاه سنگی وجود دارد که این امر روند عملیات اجرایی را با مشکل مواجه کرده بود که هم اکنون به ۸۰ درصد پیشرفت رسیده و به خوبی پیش می رود.

وی با بیان اینکه در قطعات بعدی این بزرگراه عملیات آسفالت‌ ریزی انجام می شود، یادآوری کرد: نبود قیر مشکلاتی برای آسفالت‌ ریزی این بزرگراه ایجاد کرده که با همراهی و پیگیری نماینده اهر و هریس در مجلس این مشکل نیز رفع می‌ شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بزرگراه اهر – هریس- تبریز ۹۰ کیلومتر است که ۴۵ کیلومتر از آن بهره برداری شده و ۴۵ کیلومتر دیگر با ماشین آلات پیشرفته در حال اجرا است.

خدابخش ادامه داد: امید است تا پایان سال ۳۰ کیلومتر دیگر نیز آماده و آسفالت‌ ریزی شود تا مردم بتوانند از این جاده برای تردد استفاده کنند که به این ترتیب تنها ۱۵ کیلومتر از این جاده برای سال ۹۸ باقی می ماند.

وی با اشاره به اعتبار ۱۳۰ میلیاردی بزرگراه تبریز- اهر گفت: این پروژه اولویت‌دار محدودیت اعتباری ندارد و پیمانکار پروژه هر قدر نیاز داشته باشد و بتواند جذب کند از طریق اسناد خزانه تخصیص می‌یابد.