‌به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه از خیلی وقت ها پیش پیگیر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی در شهرستان اهر بودیم، گفت: حذف نام اهر و هریس از لیست شهرستان های حائز شرایط مناطق ویژه اقتصادی نتیجه زد و بند نمایندگان بود که در این میان طرح جدیدی با امضاء نزدیک به ۵۶ نماینده به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کردیم.

وی با اشاره به اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی طرح را به کمیسیون اقتصادی مجلس جهت بررسی ارجاع داد، افزود: دکتر لاریجانی با طرح دو فوریتی الحاق شهرستان های اهر و هریس به منطقه ویژه اقتصادی دستور دادند تا دولت لایحه به مجلس بیاورد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس همچنین تصریح کرد: از اینکه نتوانستم با مافیا ارتباط برقرار کرده و نام اهر و هریس را به لیست مناطق ویژه اقتصادی مجدداً بازگردانم، شرمنده هستم و برای جبران آن با ارائه لایحه ای از سوی دولت یا با تقدیم طرح دو فوریتی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می شود.

عبدالهی در ادامه سخنان خود بر دفاع تمام قد از تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظر مضحکی می گوید آماده مذاکره مجدد با ایران است که همه می دانند مردان دیپلماسی ایران دو سال پای میز مذاکره نشستند و به نتیجه رسیدند ولی ترامپ در کمال بی شرمی از برجام خارج و به تعهدات بین المللی پشت پا زد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی ها در داخل کشور در خصوص مذاکرات هسته ای با آمریکایی ها همصدا شدند و ناخودآگاه در زمین دشمن بازی کردند، افزود: وقتی آمریکا متوجه شد که منافع ایران در برجام تامین می شود آن را قراردادی بَد خواند و خارج شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: ایران در مذاکرات هسته ای به دنبال سلاح کشتار جمعی نبود بلکه حق قانونی خود را مطالبه می کرد اما در بحث برجام بدعهدی آمریکایی ها مشخص و حقانیت جمهوری اسلامی بر همگان آشکار شد.

بیت الله عبدالهی در پایان با اشاره به اینکه دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور کمر همت بسته است، گفت: مجلس شورای اسلامی به جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به دولت از راه هموار سازی موانع قانونی کمک می کند.