به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اهر با اشاره به اینکه دولت به لحاظ اینکه روستاهای فاقد دهیاری در ریل توسعه عمرانی و آبادانی قرار گیرد، از سال گذشته شروع به تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری کرده است، گفت: در تخصیص اعتبارات به روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر، روستاهای کم برخوردار و محروم، روستاهای دارای زمینه توسعه، مهاجرت معکوس و پیشرفت دارند، در اولویت هستند.

وی از تخصیص اعتبار یک میلیارد ریالی به جهت اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان خبر داد و افزود: توزیع عادلانه اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری در این روستاهای شهرستان اهر مورد تأکید دولت است.

فرماندار شهرستان اهر همچنین با بیان اینکه تعداد روستاهای فاقد دهیاری شهرستان هوراند نسبت به شهرستان اهر بیشتر است، گفت: بر همین اساس وقتی اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری واریز می شود، ۶۰ درصد این اعتبارات به شهرستان هوراند و ۴۰ درصد برای روستاهای اهر تخصیص می یابد.

محمودی با تأکید بر اینکه سال گذشته پروژه هایی به ارزش ۲۶۱ میلیون تومان در روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر به تصویب رسیده و اجرا شده است، گفت:  با توجه به اینکه هنوز فرصت برای جذب اعتبارات سال جاری وجود دارد، بایستی دستگاه های ذی ربط با تعریف پروژه برای جذب اعتبارات باقی مانده سال گذشته تلاش کنند.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه  اغلب مردم روستاها علاقه‌ مند به مشارکت در طرح های عمران و آبادانی روستاها هستند، تأکید کرد: بسیاری از پروژه های عمرانی که در روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر اجرا می‌ شود، از طریق مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی است.

فرماندار شهرستان اهر در پایان با ذکر اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ناحیه اهر فرصتی است تا تعداد پروژه های عمرانی را در روستاها گسترده تر کنیم، خاطرنشان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ناحیه اهر در محدوده ۴۲ روستای اهر فعالیت می کند و توان تأمین ۷۵ درصد اعتبارات پروژه ها را دارد که بایستی با استفاده از فرصت این قرارگاه بتوانیم پروژه های مختلفی را در روستاها اجرایی کنیم.