به گزارش اهر خبر ( اهر نیوز)، دکتر مهدی احمدی منش در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اهر با اشاره به اینکه پایگاه سیار جهت کنترل خروج دام زنده در راستای جلوگیری از قاچاق دام در محور اهر – تبریز دایر شده است، گفت: در راستای تشدید نظارت بر کنترل ورود و خروج دام زنده در شهرستان اهر، با همکاری پلیس راه یک محموله قاچاق دام زنده کشف و ضبط شد.

وی خواستار افزایش تعداد پایگاه ایست بازرسی در محورهای مواصلاتی شهرستان اهر شد و گفت: ما به چوب داران و خرید و فروش کنندگان دام زنده تذکر داده ایم هرگونه خروج دام از شهرستان مستلزم اخذ مجوز از دامپزشکی شهرستان اهر است.

دکتر احمدی منش همچنین با تأکید بر اینکه آنفولانزای فوق حاد پرندگان به مرزهای استان آذربایجان شرقی رسیده است، تصریح کرد: اکنون در شرایطی هستیم که آنفولانزای فوق حاد پرندگان، طیور را تهدید می کند که باید برای جلوگیری از آسیب های این بیماری نیرو صرف کنیم.

وی در پایان از آغاز طرح واکسیناسیون دام در برابر بیماری تب برفکی از هفته آینده در شهرستان اهر خبر داد و گفت: دامپزشکی اهر ۱۴ نفر نیروی انسانی دارد و با توجه به گستردگی فعالیت ها علی رغم تلاش شبانه روزی باز هم از نظر نیروی انسانی مشکلاتی داریم.