به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، قادر رمضان پور در آئین بازگشایی مدارس شهرستان اهر که به صورت نمادین در دبیرستان استعداد های درخشان فرزانگان برگزار شد، گفت: طی سال تحصیلی جدید ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸، ۲۴ هزار و ۹۳۳ دانش آموز دانش آموز در ۳۷۵ واحد آموزشی شهری و روستایی شهرستان اهر تحصیل خواهند کرد که شامل یک هزار و ۲۴۷ کلاس درس است.

وی افزود: آموزش و پرورش اهر یک هزار و ۸۲۵ معلم و عوامل اجرایی شاغل دارد که تعلیم و تربیت دانش آموزان منطقه را بر عهده دارند و امروزه نیز می توانیم ادعا کنیم حتی یک مورد کلاس درس نداریم که معلم نداشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش اهر با بیان اینکه برای کلاس‌ هایی با یک نفر دانش‌ آموز نیز معلم در نظر گرفته‌ شده است، گفت: در سال تحصیلی جدید حدود ۴۳.۵ درصد دانش‌ آموزان پایه دهم در هنرستان‌ ها و ۵۶.۵ درصد دانش‌ آموزان نیز در دبیرستان‌ های شاخه نظری مشغول به تحصیل شده‌ اند.

رمضان پور اضافه کرد: در خصوص هدایت تحصیلی دانش‌ آموزان به هنرستان‌ ها، آموزش و پرورش اهر عملکردی بالاتر از میانگین استانی دارد ولی در توزیع متوازن بین‌ رشته‌ ای در شاخه نظری به خاطر اصرار اولیاء و عدم همکاری آنان وضعیت رضایت بخشی نداشتیم.

وی تصریح کرد: در شاخه نظری ۱۶ درصد دانش‌ آموزان به رشته ریاضی، ۲۸ درصد به رشته علوم انسانی و ۵۶ درصد نیز به رشته علوم تجربی هدایت شده‌ اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر، کسب رتبه های برتر در کنکور سراسری را برآیند کیفیت آموزشی هر منطقه از نظر آموزشی عنوان کرد و گفت: ۲۳ نفر از دانش‌ آموزان اهری توانستند در کنکور سراسری سال ۹۷ رتبه‌ های زیر ۱۰۰۰ کسب کنند که امیدواریم با همت همکاران و دانش‌ آموزان بتوانیم وضعیت رتبه‌ ای را در کنکور سال ۹۸ ارتقاء دهیم.

رمضان پور همچنین با تأکید بر اینکه علی‌ رغم تلاش‌ های گسترده برای سامان‌ دهی فضاهای آموزشی، کمبودهایی نیز همچنان وجود دارد، ابراز داشت: نیمه‌ تمام بودن باشگاه فرهنگیان، تخریبی بودن ساختمان پژوهش سرای دانش‌ آموزی، دو نوبته بودن اکثر مدارس شهری، کانکسی بودن برخی از مدارس روستایی، کمبود فضای کارگاهی و امکاناتی هنرستان‌ ها از جمله مشکلات آموزش و پرورش شهرستان اهر است.

وی در پایان با اشاره به این که کتب درسی سال تحصیلی ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸ به‌ موقع در بین دانش‌ آموزان توزیع‌ شده است، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸، بیش از ۲۲۶ عنوان کتب درسی به تعداد ۱۴ هزار و ۲۰ جلد کتاب در بین هنرستان‌ های شهرستان اهر توزیع شده است.