به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، مهندس کمال امید در آئین گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی با بیان اینکه ایستگاه آتش نشانی جهت امدادرسانی به حوادث آتش سوزی در روستاهای شهرستان اهر نداریم، گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر در طول شش ماه نخست سال جاری، به ۲۷۰ مأموریت حادثه اعم از جاده ای و آتش سوزی امدادرسانی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه آتش‌ نشانان در حمله رژیم بعثی عراق به پالایشگاه آبادان اولین شهدای دوران دفاع مقدس را تقدیم نظام و اسلام کرده اند، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ پرسنل اعم از آتش‌ نشان، خدمه و راننده در ۲ ایستگاه سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهر مشغول به فعالیت هستند.

شهردار اهر با قدردانی از تلاش های آتش نشانان در خدمات رسانی به مردم و حفظ اموال آن ها در برابر حوادث غیرمترقبه، افزود: از اینکه آتش‌ نشانان غیور و زحمت‌ کش مشکلات و کمبودهای بسیاری را در حوزه کاری خود تحمل می‌ کنند، عذرخواهی می‌ کنم و این‌که شبانه‌ روز به جهت حفظ ایمنی و اموال مردم تلاش می‌ کنید، از زحمات بی‌منت شما قدردانی می‌ کنم.

مهندس امید تصریح کرد: آتش‌ نشانان اهری علی‌ رغم کمبود امکانات و تجهیزات بروز بلااستثنا در اکثر مأموری ت‌ها حضور یافته‌ اند اما به دلیل کمبود امکانات و گستردگی حوزه فعالیت و نبود برخی تجهیزات بعضاً مانع از انجام برخی مأموریت‌ ها می‌شود که امیدوارم با تخصیص اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران بتوانیم کم و کاستی‌ ها را جبران کنیم.

وی خدمات‌ رسانی به روستاهای بخش مرکزی شهرستان اهر در مواقع بروز حادثه را مستلزم راه‌ اندازی ایستگاه آتش‌ نشانی روستایی و تأمین امکانات و تجهیزات عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم زمان حضور آتش‌ نشانی را در حوادثی از جمله آتش‌ سوزی در مناطق روستایی کاهش یابد، می‌ بایست نیازهای آتش‌ نشانی را تأمین نماییم.

شهردار اهر در پایان با تأکید بر اینکه حفظ جان مردم طبیعتاً اولویت‌ دار تر از اموال آن‌ ها برای آتش‌ نشانی است، خاطرنشان کرد: بارها دیده‌ ایم که آتش‌ نشانان به جهت حفظ جان مردم ازخودگذشتگی کرده‌ اند و حتی جان‌ فشانی نموده اند تا صدمه‌ ای به مردم نرسد که ای ن‌ها اهمیت شغل سخت و زیان‌ آور بودن آتش‌ نشانی را نشان می‌ دهد.