محسن طرزطلب در گفت‌ و گو با خبرنگاران هدف از سفر به آذربایجان شرقی را بازدید از نیروگاه‌ های این استان با بیان اینکه توان تولید برق کشور در زمان حاضر ۵۳ هزار مگاوات است، گفت: ۲۵ واحد نیروگاهی قبل از پیک مصرف خرداد سال آینده وارد مدار می شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی هریس باید تا قبل از پیک سال آینده وارد مدار شود و این نیروگاه مشکلاتی از جمله تامین راه و کمبود گاز دارد که با هماهنگی استان درصدد حل این مشکلات هستیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی بازدید از نیروگاه سهند بناب را که با اعتبار دولتی احداث می شود، از دیگر برنامه های سفر خود به آذربایجان شرقی اعلام کرد و اظهار داشت: این نیروگاه در سطح کلاس اف با ظرفیت تولید ۴۵۰ مگاوات امروز کلنگ‌زنی می‌شود.

طرزطلب در مورد وضعیت تولید و مصرف برق استان آذربایجان شرقی، پیش بینی کرد: تراز استان با رشد مصرف منفی شود.

وی با بیان اینکه نیروگاه سهند بناب تا سال ۱۴۰۰ وارد مدار تولید می شود، افزود: بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هریس هم تا تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در رابطه با احداث نیروگاه ارس نیز خاطرنشان کرد: سرمایه‌ گذار این طرح سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است ولی هنوز ال سی (اسناد اعتبار) آن باز نشده که باید به نحوی این مساله را حل کنیم.