به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در آیین گرامیداشت شورای دانش آموزی و برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس شهرستان اهر که به صورت نمادین در مدرسه دخترانه الزهراء (س) برگزار شد، با اشاره به اینکه انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس، پیش زمینه ورود دانش آموزان به مباحث اجتماعی است، گفت: دانش آموزان برای قبول مسئولیت های اجتماعی بایستی مراحلی را طی کنند که به نوعی پیش زمینه ورود نسل های جوان و نوجوان به مباحث اجتماعی همین انتخابات شورای دانش آموزی است.

وی ادامه داد: انتخابات و رقابت دانش آموزان در این انتخابات، به دانش آموزان آموزش اجتماعی شدن و جامعه پذیری را می دهد.

فرماندار اهر همچنین  بابیان اینکه دانش آموزان در انتخابات شورای دانش آموزی انتخاب اصلح بین کاندیداها و نمایندگان خود را یاد می گیرند، گفت: انتخابات بدان معنی است که مردم مسئولان و نمایندگان خود را با تصمیم خودشان انتخاب کنند و قطعاً همه سعی می کنند تا بهترین ها و شایسته ها برگزینند.

محمودی خطاب به کاندیداهای انتخابات شورای دانش آموزی نیز گفت: اگر شما برای یکسال آینده برنامه مدونی نداشته باشید یقیناً نمی توانید به نتیجه ای دلخواه و مطلوب دست بیابید و اگر به دنبال موفقیت هستید حتماً در برنامه هایتان همکاری و تعامل لازم را جهت رشد و پیشرفت سیستم آموزشی با مدیران و عوامل مدرسه داشته باشید.

وی در ادامه از برگزاری بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در ۱۵۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان هم زمان با سراسر کشور خبر داد، یاداور شد: تاکید داریم کاندیداها برای یک سال آتی برنامه مدون ارائه داده و رای دهنگان نیز با اطلاع از برنامه های کاندیداها، فرد اصلح را انتخاب کنند.

فرماندار شهرستان اهر در پایان گفت: آرزو می کنیم دانش آموزان در تمامی مراحل زندگی و در آینده که مسئولیت مدیریت بخش های مختلف کشور را بر عهده خواهند گرفت، موفق باشند.