به گزارش  اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی صبح امروز در جلسه کمیته آرد و نان اهر از تشکیل ۶۳ فقره پرونده تخلف نانوایی ها طی ۹ ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این تعداد پرونده که برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده، گرانفروشی و کم فروشی از تخلفاتی می باشد که از سوی نانوایان انجام شده است.

وی افزود: در ۹ ماهه امسال، ۵۳۴ مورد بازرسی از نانوایی های شهرستان اهر انجام شده است.

فرماندار شهرستان اهر در ادامه گفت: پخت نان از لحاظ کمی و کیفی با رعایت مسائل بهداشتی باید از سوی نانوایان در اولویت قرار گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

محمودی همچنین افزود: ساماندهی نانوایی های آزادپز شهرستان اهر از اولویت های کمیته بوده و نانوایان آزادپزی که تاکنون برای تهیه آرد مصارفی خود در سامانه فروش آرد سایر مصارف ثبت نام نکرده اند لازم است نسبت به ثبت نام در این زمینه اقدام کنند تا با مشکلی روبرو نشوند.

فرماندار شهرستان اهر در پایان گفت: آرد توزیع شده جهت پخت و پز نان است و علافی هایی که به صورت مستقیم از کارخانه های تولید آرد و یا از نانوایی ها اقدام به خرید آرد می کنند و باعث گرانی می شوند خلاف است که در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.