به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمد اسدی در آیین افتتاح گلخانه عارف پشمی با اشاره به اینکه این گلخانه در مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث شده است، اظهار داشت: این گلخانه در مدت ۴ ماه پس از دریافت تسهیلات و با حمایت های مسئولان شهرستانی احداث شده است.

وی ادامه داد: برای احداث گلخانه ۳ هکتاری حدود ۴۵۵ میلیون تومان تسهیلات از محل تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده و مجموعاً برای این طرح ۶۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر بابیان اینکه ۸۵۰۰ بوته گوجه فرنگی در گلخانه پشمی کاشته شده است، افزود: راندمان تولید در این گلخانه سالانه ۹۶ تن محصولات کشاورزی خواهد بود.

اسدی، بر لزوم توسعه کشت محصولات گلخانه ای به منظور جلوگیری از خسارت های احتمالی سرمازدگی و تگرگ‌ زدگی در شهرستان اهر تاکید کرد و یادآور شد: سالانه بخشی از اراضی کشاورزی شهرستان اهر دچار سرمازدگی و تگرگ زدگی می شود که به این منظور توصیه می کنیم کشاورزان به سمت کشت محصولات گلخانه ای بروند.

وی با ذکر اینکه دولت از توسعه کشت محصولات گلخانه ای حمایت می کند، گفت: در شرایطی که بحران کم آبی اراضی کشاورزی و باغی را تهدید می کند، کشت محصولات گلخانه ای در این شرایط می تواند به صرفه باشد چرا که در فضای گلخانه مصرف آب نسبت به فضای باز ۱۰ برابر کاهش می‌ یابد و راندمان تولید محصولات کشاورزی در گلخانه نزدیک به ۲۰ برابر افزایش می‌ یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر در پایان عدم ابتلای محصولات گلخانه‌ ای به آفت در مقایسه با اراضی کشاورزی فضای باز را از دیگر مزیت‌ های کشت محصولات گلخانه‌ ای دانست و تصریح کرد: اشتغال زایی گلخانه ها به مراتب بیشتر از اراضی کشاورزی فضای باز است و می توان در گلخانه بیش از یک محصول تولید کرد.