به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، محمدجواد حیدری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه شب گذشته و امروز بیش از ۲۰ نفربه علت مسمومیت به بیمارستان باقرالعلوم (ع) شهرستان اهر مراجعه کردند، گفت: مراجعه کنندگان دچار مسمومیت متیلیک شده بودند و حال مساعدی نداشتند که پزشکان علت مسمومیت ها را استفاده از مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی عنوان کردند.

وی افزود:  استفاده از این الکل ها عوارض بسیار خطرناکی مانند کوری چشم و از بین رفتن کلیه ها را به همراه دارد و میزان آسیب بستگی به مقدار مصرف و ورود سم به داخل بدن دارد.

رئیس بیمارستان باقرالعلوم (ع) اهر با ذکر اینکه استفاده از مشروبات الکلی تقلبی گاها منجر به مرگ افراد نیز می‌ شود، عنوان کرد: تعدادی از مراجعه کنندگان وضع مناسبی نداشتند که پس از انجام مراحل اولیه درمان، اکنون تحت مراقبت های ثانویه درمانی قرار دارند.

حیدری در پایان با بیان اینکه برای مشخص شدن نوع سم، نمونه‌ ها به مرکز استان ارسال شده است، گفت: اگر استفاده کنندگان از این مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی به هر دلیلی دچار عوارضی مانند تاری دید، سردرد، سرگیجه و کاهش سطح هوشیاری شدند، باید سریع به بیمارستان مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.