به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در جلسه مشترک برنامه ریزی جهت عملیاتی شدن شعار «رونق تولید» و کمیته برنامه ریزی شهرستان اهر که در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روز کارگر و هفته معلم اظهار داشت: مقام معظم رهبری شعار امسال را «رونق تولید» نام‌ گذاری کرده‌ اند که در این خصوص کمیته اجرایی رونق تولید با هدف همفکری و احصاء موانع تولید در شهرستان اهر تشکیل می شود.

وی با اشاره به اینکه الزامات «رونق تولید» متناسب با شرایط شهرستان اهر جهت اجرا به دستگاه‌ های اجرایی تعریف می‌ شود، افزود:سال ۱۳۹۶ در ذیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر، کمیته‌ ای تحت عنوان احصاء، تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل یافت و مسئولیت این کمیته به جهاد کشاورزی محول شد که با تشکیل کمیته «رونق تولید نیز کمیته تسهیل منحل نمی‌ شود و سعی داریم تا از تمامی راهکارها موانع تولید را رفع کنیم.

فرماندار اهر در تئتمه ضمن اعلام اینکه به تمامی دستگاه‌ های اجرایی متناسب با شرح ماموریت و متناسب با شرح وظیفه بسته رونق تولید ابلاغ می‌ شود، تاکید کرد: پیگیری و اجرای شهرستانی «بسته رونق تولید» مهم‌ ترین وظیفه دستگاه‌ های دولتی در این شهرستان است.

محمودی با بیان اینکه دستگاه‌ های دولتی شهرستان اهر بایستی در راستای پیگیری و اجرای بُرش شهرستانی «بسته رونق تولید» برنامه زمان‌ بندی به کمیته «رونق تولید» ارائه دهند، ابراز داشت: دستگاه‌ های دولتی در اهر ملزم هستند تا برنامه‌ ای برای بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی ارائه دهند و بر اساس آن ضمن بازدید از واحدها برای رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان به صورت عملی اقدام نمایند.

وی حفظ وضع موجود «تولید» را جزو مهم‌ ترین اولویت‌ های دستگاه‌ های دولتی در راستای عملیاتی‌ شدن شعار «رونق تولید» عنوان کرد و گفت: مدیران در کنار توانمندسازی نیروی انسانی واحدهای تولیدی، بایستی برای حمایت از جذب و افزایش نیروی انسانی نیز تلاش کنند.

فرماندار شهرستان اهر با ذکر اینکه یکی از شاخص‌ های «رونق تولید» جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است، بیان کرد: هر دستگاه اجرایی وظیفه دارد تا سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را جذب و از آن‌ ها حمایت کند.

محمودی در ادامه از احصاء کمبودهای زیرساختی و زیربنایی نظیر آب، برق، گاز و مخابرات در روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر خبر داد و ابراز داشت: موانع و مشکلات «تولید و کسب و کار» توسط دستگاه‌ های دولتی شهرستان اهر احصاء و به شورای برنامه‌ ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ارجاع می‌ شود تا پس از تصمیم‌ گیری، اختیارات در چهارچوب قوانین جهت رفع موانع به دستگاه‌ها تفویض شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه کارگروه هماهنگی بسیج سازندگی با ابلاغ دولت در شهرستان‌ ها و استان‌ها تشکیل می‌ شود، گفت: در دهه فجر سال گذشته آغاز ۴۰ هزار پروژه عمرانی توسط سپاه پاسداران کلید خورد که از این پروژه‌ ها بخشی متعلق به شهرستان اهر است و دستگاه های دولتی با همکاری بسیج سازندگی این طرح‌ ها و پروژه‌ ها را اجرایی می‌ کنند.