به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبداللهی در نشست علنی نوبت عصر سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۷ نفر از مردم روستایی در شهرستان اهر طی یک سال گذشته به دلیل نداشتن شغل، عدم رونق کسب و کار در روستاها و کسب درآمد خودکشی کرده اند، گفت: روستاییانی که در حوزه ساختمانی فعالیت می‌ کردند کار خود را از دست داده اند که لازم است دولت باید به این موضوع توجه کند.

وی ادامه داد: عدم رونق کسب و کار در روستاها موجب مشکلات زیادی برای مردم شده است که بایستی دولت هر چه سریع‌ تر برای برطرف کردن این دسته از مشکلات اقدام کند.

نماینده مردم اهر و هریس همچنین با بیان اینکه روستاهای شهرستان های اهر و هریس در پاییز و اوایل فروردین آب دارند، اضافه کرد: روستاییان تشنه این هستند که دولت استخر معیشتی کوچکی برای آن ها بسازد، چرا که بخشی از کشاورزیشان رونق پیدا خواهد کرد اما دولت به احداث سدهای معیشتی کوچک بها نمی دهد.

عبداللهی با اشاره به اینکه چند ماهی است روستای آرباطان شهرستان هریس به شهر تبدیل شده است، گفت: علیرغم مصوبه دولت هنوز وزارت کشور نتوانسته جواز تاسیس را ابلاغ کند لذا انتظار است شهرداری این شهر هرچه سریع تر انتخاب و ایجاد شود تا به سر و سامان دادن این شهر بپردازد.

وی همچنین در خصوص فروش آب تصفیه شده در شهرستان بخشایش روستاهای منطقه، بیان کرد: متاسفانه در چند شهر و روستای شهرستان هریس آب تصفیه شده را به قیمت بالا می فروشند در حالی که قول کاهش قیمت هنوز محقق نشده است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس همچنین با اشاره به شکسته شدن سد امند در شهرستان هریس، گفت: متاسفانه این سد تخریب شده و اگر بازسازی آن جدی گرفته نشود، دامداری، قنات و محیط زیست منطقه آسیب خواهید دید.

بیت الله عبداللهی در پایان با تذکر به رئیس سازمان اوقاف، بیان کرد: هیچ کس با اوقاف و وقف مخالف نیست اما در شهرستان اهر و هریس اوقاف هر روز به مردم مبنی بر اینکه براساس فلان سند این زمین ها برای اوقاف است اخطار می دهد، در حالی که این زمین ها سالیان سال برای مردم بوده و در آن زندگی و کشاورزی داشتند، لذا امید است سازمان اوقاف مطالعات جدی انجام و مردم را از این نگرانی نجات دهد.