به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، زاهد محمودی در آئین نکوداشت روز دهیاری و تجلیل از دهیاران منتخب شهرستان اهر با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۳ تاکنون بیش از ۲۱ میلیارد تومان اعتبار به روستاهای شهرستان اهر اعم از روستاهای فاقد دهیاری تخصیص یافته است، اظهار داشت: در گذشته روستاهای فاقد دهیاری حتی ریالی اعتبار از دولت نمی‌ گرفتند ولی با تصمیم و تدبیر دولت تدبیر و امید در طول نزدیک به ۲ سال، ۲ میلیارد تومان اعتبار جهت عمران و آبادانی روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر تخصیص یافته که اگر کل کشور را در نظر بگیریم، شاید هزاران میلیارد تومان به روستاهای فاقد دهیاری اعتبار تصیص داده اند.

وی در ادامه با قدردانی از نماینده مردم اهر و هریس در مجلس جهت پیگیری مسائل و مشکلات روستاها، گفت: اخیراً پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای فاقد دهیاری و قشلاق عشایری آغاز شد که دولت برای بهره‌ مندی ساکنین این روستاها از نعمت گاز طبیعی، بیش از ۷ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری می‌ کند.

فرماندار اهر همچنین گفت: وصول مطالبات بانک کشاورزی اهر به اندازه وصول مطالبات بانک مذکور در استان زنجان است که اگر مطالبات وصول نشود، قطعاً بانک مربوطه نمی‌ تواند تسهیلات جدیدی پرداخت کند.

محمودی با قدردانی از تلاش‌ های دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی در رابطه با توسعه، عمرانی و آبادانی روستاها، افزود: تقویت و ارتقاء جایگاه دهیاران در امور مدیریتی از جمله اهدافی است که به دنبال تحقق آن هستیم چراکه در روستاها بالاترین مقام در امور اجرایی، دهیاران هستند.

وی ادامه داد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی علی‌ رغم محدودیت منابع مالی توانسته‌ اند پروژه‌ های مختلفی را اجرا کنند ولی متاسفانه اقدامات و تلاش‌ های دهیاران و شوراها آن‌ طور که باید و شاید اطلاع‌ رسانی نشده است و افکار عمومی اطلاعی چندانی ندارد.

فرماندار شهرستان اهر بر لزوم اطلاع‌ رسانی اقدامات، فعالیت‌ ها و خدمات دولت در روستاها تاکید کرد و گفت: دهیاری‌ ها، شوراهای روستایی و شهرداری با آن‌ که با وجود محدودیت منابع مالی به مردم خدمات‌ رسانی می‌ کنند ولی تاکنون قدردانی از خمات و زحمات این نهادها نشده است که انتظار می‌ رود حداقل از زحمات دهیاران و شهرداران قدردانی شود.

زاهد محمودی در پایان با بیان اینکه تمامی دهیاران ما در سال گذشته بر اساس عملکردها و فعالیت هایشان نمونه بودند، ابراز داشت: برخی از دهیاران شهرستان اهر با اقدامات شاخص خود توانستند با تصمیم‌ شان اولین باشند و از این‌ رو به بخشدار توصیه کردیم تا دهیارانی که اقدامات شاخص در بنی سایر دهیاری‌ ها انجام دادند تجلیل شوند.