به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، بیت الله عبدالهی در آئین نکوداشت روز دهیاری و تجلیل از دهیاران منتخب شهرستان اهر با اشاره به این‌ که توسعه استان ها، شهرستان ها و روستاها صرفاً به دست دولت انجام نمی گیرد، اظهار داشت: در کشور ما توسعه مناطق بخشی در اختیار دولت و بخشی دیگر مربوط به مردم است که از این رو باید برای رسیدن به توسعه گام‌ های بلندی برداشته و مدام پیگیری کنیم.

وی افزود: دولت برای دهیاری‌ ها از ۵۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌ کند که در این راستا شهرستان‌ های اهر و هریس تاکنون هیچ سهمی نداشته‌ اند.

نماینده مردم اهر و هریس ادامه داد: دریافت تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی نیازی به ضامن و ارائه طرح ندارد بلکه حساب دهیاری نقش ضامن این تسهیلات را دارد، به عبارتی دهیاران با دریافت این تسهیلات می‌ توانند طرح‌ های اقتصادی و تولیدی را در روستاها آغاز کنند.

عبدالهی در ادامه از کلنگ‌ زنی مجتمع آب درمانی یل‌ سوئی شهرستان اهر خبر داد و گفت: هیچ پروژه‌ ای به آسانی به دست نمی‌ آید بلکه باید برای طی مراحل اداری که گرفتار بروکراسی و پیچ و خم اداری است مدام پیگیری کنیم.

وی همچنین با ذکر اینکه دو سال است با وزارت ارتباطات در رابطه با عدم آنتن‌ دهی تلفن همراه در روستاها و برخی از نقاط جاده‌ ها، نبود اینترنت و تلفن ثابت درگیر هستیم، گفت: با کمال تاسف وقتی یک روستایی می‌ خواهد از تلفن همراه استفاده کند مجبور است به بالای کوه بروند که این اصلا قابل قبول نست.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از آسفالت راه‌های روستایی اهر و هریس خبر داد و گفت: با پیگیری‌ های انجام شده قرار است امسال ۷۰ کیلومتر از راه‌های روستایی اهر آسفالت‌ ریزی شود که در ادامه پیگیری‌ ها و گزارش اداره راه و شهرسازی، آسفالت‌ ریزی‌ ها شروع شده و تا پایان فصل کاری ادامه می‌ یابد.

عبدالهی اضافه کرد: بر اساس گزارش دستگاه مربوطه، در طول ۴۰ سال گذشته ۳۱۱ کیلومتر از راه‌ های روستایی شهرستان اهر آسفالت شده است و در حال حاضر ۵۲ درصد راه‌ های روستایی این شهرستان آسفالت شده است.

وی در ادامه با انتقاد از این‌ که تمامی توجهات و توزیع اعتبارات وزارت ورزش و جوانان به مراکز استان‌ ها و پایتخت محدود می‌ شود، گفت: متاسفانه وزارت ورزش و جوانان آن‌ طور که باید و شاید به ورزش شهرستان‌ ها توجهی ندارد و وزیر ورزش و جوانان هرچند قبول نمی‌ کند ولی بیشتر بودجه وزارتخانه را به دو تیم صرف می‌ کنند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این‌ که وزارت نیرو احداث سد ایثار شهرستان اهر را از سر می‌ گیرد، بیان کرد: سد ایثار شهرستان اهر از سال‌ های گذشته به صورت نیمه تمام مانده بود که با پیگیری‌ ها توانستیم به وزارت نیرو تفهیم کنیم که وجود این سد برای ساکنین منطقه حیاتی است که اخیراً روند تکمیل سد ایثار را از سر گرفته شده است.

بیت الله عبدالهی در پایان با بیان اینکه بانک ها در راستای اجرای مصوبه دولت برای امهال وام های زلزله زدگان ارسباران علناً بی اعتنایی کردند، گفت: سال گذشته هیات دولت به ریاست رئیس جمهور، امهال وام های زلزله زدگان ارسباران به مدت ۲ سال مصوب و به بانک ها ابلاغ کردند ولی تا به امروز بانک ها در عمل به مصوبه دولت هیچ اقدامی نکرده اند و با کمال تاسف دولت نیز نتوانست برای اجرایی شدن مصوبه اش عملی انجام دهد.