به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، فرزاد کاکایی، جراح و استاد دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگویی اظهار داشت: با تایید مرگ مغزی شدن دختر ۱۶ ساله اهل تبریز، خانواده وی با اهدا اعضاء بیمار موافقت کرده و دو کلیه، قلب و کبد جان چهار نفر را نجات داد.

متخصص جراحی و فوق تخصص پیوند اعضاء، افزود: این عمل چهارگانه در تبریز انجام یافته و دو کلیه بیمار توسط افشار زمردی، متخصص جراحی پیوند کلیه و محسن محمد رحیمی، متخصص جراحی کلیه به خانم ۳۸ ساله اهل سراب و آقای ۲۸ ساله اهل اهر پیوند زده شد.

وی ادامه داد: کبد اهداء شده به خانم ۲۵ ساله اهل بستان آباد توسط بنده و تیم جراحی پیوند بیمارستان امام رضا (ع) تبریز و قلب نیز توسط دکتر رضایت پرویزی در بیمارستان شهید مدنی تبریز با موفقیت پیوند زده شد.

کاکایی ضمن اشاره به اهمیت انجام عمل چهار گانه پیوند اعضاء در تبریز گفت: با وجود برخی از مشکلات مادی این عمل را توانستیم با تلاش شبانه روزی همکاران واحد مدیریت پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همکاران بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با موفقیت به انجام رسانیم.

جراح و استاد دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان ابراز داشت: پس از انجام آزمایش های تخصصی و فوق تخصصی لازم و از هنگام شروع عمل جراحی در مجموع بیش از ۱۲ ساعت در چهار تیم جراحی، عمل جراحی پیوند اعضاء در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز به طول انجامید.