به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، آیت الله جواد حاجی زاده در آئین شکرگزاری برداشت گندم با تاکید بر اینکه پرداخت زکات و خمس مال فرد را پاک می کند، خاطرنشان کرد: زکات از دو جهت اهمیت دارد؛ یکی این که ناپاکی را از مال دور می کند و دومی این است که به هم نوعان مان کمک می کنیم.

وی افزود: با پرداخت زکات بسیاری از خلاء های جامعه پُر می شود و به عبارتی هر ساله از محل پرداخت زکات جهیزیه تعدادی از نوعروسان نیازمند، هزینه درمانی نیازمندان و برای دانش آموزان و دانشجویان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

امام جمعه اهر ادامه داد: پرداخت زکات، اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر را از مظاهر حکومت دینی دانست و اظهار داشت: ما همواره باید خدا را شاکر باشیم که صاحب نظام و حکومتی هستیم که استکبار جهانی، حکومت اسلامی را رقیبی سرسخت می‌ داند و امروز نیز صاحب عزت و اقتدار می باشیم.

وی افزود: علی رغم اعمال شدیدترین تحریم‌ها و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی، ولی ملت ایران همواره گوش به فرمان رهبری بوده‌اند و با آن‌که دشمنان با تمام وجود برای مقابله با ایران به میدان آمدند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.

آیت الله حاجی زاده ادامه داد: آمریکایی ها پس از آنکه پهبادشان به دست سپاه پاسداران ساقط شد، به دنبال راهی بودند تا از مخمصه و ذلتی که دچار آن شده بودند رهایی یابند ولی بهانه ای پیدا نکردند که نهایتاً رئیس‌ جمهور آمریکا متوسل به دروغ‌ گویی شد و با این دروغ که پهباد ایران را ساقط کردند، رسوایی به بار آوردند.

وی، مذاکره مجدد با آمریکا را در شرایط فعلی بی فایده عنوان کرد و گفت: آمریکایی که در مسئله برجام خود را نشان داد و بدعهدی‌ اش را به رخ کشید، ارزشی برای مذاکره مجدد ندارد و این در حالی است که مذاکره با آمریکا عزت و اقتدار کنونی کشور را خدشه دار می کند.

امام جمعه شهرستان اهر اضافه کرد: آمریکایی‌ ها فکر می‌ کنند با تحریم های یک جانبه می توانند ملت ایران را به زانو درآورند یا دچار قحطی کنند که به حول قوه الهی هر روز در شرایط تحریمی پیشرفت می‌ کنیم و پیشرفت ها در حوزه های مختلف ملموس بوده است.

آیت الله جواد حاجی زاده در پایان با اشاره به اینکه تولیدکنندگان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، یادآور شد: شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در خودکفایی متبلور می‌ شود اما این‌ که مدام شعار بدهیم و به اجنوی‌ ها وابسته باشیم شعار تاثیری ندارد ولی وقتی خودکفا شدیم و نیازی به بیگانگان نداشتیم آن موقع شعار «مرگ بر آمریکا» تحقق می‌ یابد.