به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، پروژه مجتمع فولاد نگین اهر با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن شمش فولاد در فاز اول، در فاز دوم با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن انواع میلگرد در سایزهای مختلف با سرمایه گذاری اولیه ۵۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۵۰ نفر با حضور دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بیت الله عبدالهی، نماینده مردم اهر و هریس، زاهد محمودی، فرماندار شهرستان اهر و جمعی از مدیران استانی در شهرک صنعتی اهر کلنگ زنی شد. و جمعی از مدیران استانی در شهرک صنعتی اهر کلنگ زنی شد.

اصلی ترین مشکل شهرک های صنعتی اهر و هریس کمبود برق است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اصلی ترین مشکل شهرک صنعتی اهر و استان کمبود برق است، گفت: اگر برق مورد نیاز سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی تأمین نشود، نباید دولت انتظار سرمایه گذاری داشته باشد.

بیت الله عبدالهی افزود: بعد از پیگیری هایی که انجام شد، رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور تخصیص اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی را برای تأمین برق شهرک صنعتی اهر دادند اما نهایت مسئول مربوطه اعلام کرد که دولت پول ندارد.

وی ادامه داد: پروژه مجتمع فولاد نگین اهر، مجتمع ذوب چدن و کارخانه آهک هیدراته نیاز به برق دارند و با توجه به اینکه موقعیت شهرک صنعتی اهر مناسب نیست، هزینه سنگینی به واحدهای تولیدی و صنعتی تحمیل می کند.

نماینده اهر و هریس در مجلس در پایان خواستار تخفیف و افزایش تقسیط در قیمت زمین های واگذار شده به سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرک صنعتی اهر شد و گفت: از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست داریم در واگذاری زمین های شهرک صنعتی اهر به سرمایه گذاران بخش خصوصی تخفیف دهند و تعداد اقساط را افزایش دهند.

مجتمع ذوب فولاد نگین اهر اشتغال زایی ۴۰۰ نفری دارد

سرمایه گذار پروژه مجتمع فولاد نگین اهر نیز گفت: مجتمع ذوب فولاد نگین اهر در سه فاز احداث می شود که در فاز نخست ۵۰ میلیارد تومان و در فاز دوم ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.

رضا امیرخانی افزود: در صورت تأمین برق مورد نیاز از سوی دستگاه های ذیربط، فاز نخست مجتمع ذوب فولاد نگین اهر را که برای ۱۵۰ نفر اشتغال زایی خواهد داشت، تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسانیم و در فازهای تکمیلی نورد فولاد را پیگیری می کنیم.

این سرمایه گذار بخش خصوصی ادامه داد: ما در تکمیل پروژه نیازمند ۷ مگاوات برق هستیم که برای تأمین آن اقدامات اولیه را انجام داده ایم ولی شهرک صنعتی اهر از نظر زیرساخت ها ضعف های بسیاری دارد.

فرماندار شهرستان اهر همچنین در ادامه اصلی ترین مشکل شهرک صنعتی اهر را کمبود برق عنوان کرد و اظهار داشت: در سال ۹۶ درخواست کردیم تا برق شهرک صنعتی اهر به ۲۰ مگاوات افزایش یابد و در این راستا برای رفع این مشکل نیز ۳ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان اهر تخصیص داده ایم.