به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، علیار راستگو در جلسه ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۰ آذر سال جاری، گفت: کلیه فعالیت های زودهنگام انتخاباتی رصد و به مراجع مسئول گزارش می شود.

وی اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی فرمانداری ها و همچنین ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور انجام می شود.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی افزود: همزمان با آغاز ثبت نام داوطلبان، هیأت های اجرایی انتخابات نیز تشکیل و معتمدان هیأت اجرایی توسط فرماندار و با هماهنگی هیأت نظارت بر انتخابات معرفی و انتخاب خواهند شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هماهنگی های لازم با فرمانداران انجام شده است، افزود: خوشبختانه فرمانداران استان از تجربه کافی برای برگزاری انتخابات برخوردار هستند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

راستگو افزود: هماهنگی با هیأت نظارت بر انتخابات استان نیز انجام شده است و تا کنون دو جلسه مشترک با اعضای این هیأت داشته ایم.

وی با بیان اینکه سلامت انتخابات در گرو اجرای قانون است، گفت: مجریان انتخابات باید در کمال صداقت و شفافیت، بی طرفی خود را نشان دهند و از رأی مردم به عنوان حق الناس صیانت کنند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه فرمانداران و اعضای هیأت‌ های اجرایی، نظارت و بازرسی باید از هرگونه رفتار شائبه‌ انگیز انتخاباتی پرهیز کنند، افزود: همه ما وظیفه داریم بر اساس رأی و اراده مردم حرکت کنیم.

علیار راستگو از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در سطح استان و شهرستان ها خبر داد و گفت: همه دستگاه‌ های اجرایی موظفند امکانات و تجهیزات خود را در صورت نیاز در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در پایان بر رصد کلیه فعالیت های زودهنگام انتخاباتی از سوی داوطلبان احتمالی انتخابات تأکید کرد و گفت: عملکرد داوطلبان احتمالی به مراجع ذیربط گزارش می‌ شود و این گزارش‌ ها در مرحله بررسی صلاحیت‌ ها موثر خواهد بود.

رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه گفت: امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات با اولویت مناطق محروم در اختیار فرمانداری‌ ها و بخشداری‌ ها قرار می‌ گیرد.

حمیدرضا قاسم‌ زاده با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری از فرمانداری‌ ها و بخشداری‌ های استان، گفت: در این بازدیدها امکانات، تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز برای انتخابات نیز به طور کامل بررسی می‌ شود تا در زمان باقی مانده تا برگزاری انتخابات بتوانیم نواقص را رفع کنیم.

وی افزود: به تازگی ۴۲ دستگاه خودروی عملیاتی نیز با اولویت مناطق محروم بین بخشداری‌ های استان توزیع شد که در برگزاری هرچه بهتر انتخابات بویژه در مناطق صعب‌ العبور موثر خواهد بود.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز از استقرار حدود سه هزار شعبه اخذ رأی در استان خبر داد و گفت: تعرفه‌ های رأی مورد نیاز نیز پیش‌ بینی و به وزارت کشور اعلام شده است.

مرتضی محمدزاده گفت: نشست‌ های مستمری با فرمانداران استان تشکیل داده‌ ایم تا چالش‌ های احتمالی انتخابات بررسی و تدابیر لازم در زمان مناسب اتخاذ شود.

یدالله قاری‌ زاده، دبیر هیأت بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی نیز از تشکیل هیأت‌ های بازرسی در شهرستان‌ های استان خبر داد و گفت: هدف و ماموریت این هیأ ت‌ها، نظارت بر حسن اجرای انتخابات است.

مسئولان کمیته‌ های ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه ضمن بیان گزارش عملکرد کمیته‌ ها، دیدگاه‌ ها و پیشنهادهای خود را در خصوص مسائل مختلف انتخاباتی ارائه کردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می شود.