به گزارش اهر خبر (اهر نیوز)، ارتین کمالی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان در نیمه اول امسال ۴۸۴ نفر است که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۵۱۹ نفر بود حدود ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در این مدت در استان ۳۸۳ نفر مرد و ۱۰۱ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در این مدت به ترتیب با ۳۲۸ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۱۰۲ نفر در مسیرهای درون شهری، ۸ نفر در جاده های خارج از استان و ۹ نفر نامعلوم و سایر راهها گزارش شده است.

کمالی گفت: ۱۹ نفر نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۱۸ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

وی با بیان اینکه در شهریور ماه امسال ۸۲ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۱۲ نفر بود ۳۰ نفرکاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی همچنین افزود: در شش ماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۹ هزار و ۹۰۶ نفر بوده است که از این تعداد ۷ هزارو ۷۲ نفرمرد و ۲ هزارو ۸۳۴ نفر زن بودند.

ارتین کمالی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۹ هزارو ۹۶۹ نفر گزارش شده بود که حدود یک درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در شهریور ماه امسال یک هزار و ۸۷۷ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یکهزار و ۸۹۹ نفر بوده ۲۲ نفر کاهش نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: درسال گذشته ۹۱۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۴ نفر مرد بود و بیش از ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر نیز مصدوم شدند.